O FIRMIE
Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.
Oferta:
- części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
- urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.
W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.
Informacje firmowe
Hamulce i zawieszenie
Diagnostyka układu hamulcowego
Współczesne systemy hamulcowe są bardzo rozbudowanymi układami, w których jest wiele różnorodnych elementów odpowiadających za skuteczne zmniejszenie prędkości lub zatrzymanie pojazdu. Dlatego bardzo ważna jest właściwa diagnostyka, a następnie obsługa serwisowa tego układu w warsztacie.
Rynek
Światowa premiera: system parkowania bez kierowcy firm Bosch i Mercedes-Benz dopuszczony do użytku komercyjnego
Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) zatwierdził stworzony przez obie firmy, w pełni zautomatyzowany system parkingowy do użytku na parkingu P6 prowadzonym przez APCOA na lotnisku w Stuttgarcie.
Hamulce i zawieszenie
Czy układy hamulcowe w samochodzie elektrycznym i z silnikiem spalinowym działają tak samo?
Układ hamulcowy w samochodzie elektrycznym pozornie nie różni się od tego stosowanego w samochodzie z silnikiem spalinowym. W jednym i drugim podczas hamowania energia kinetyczna pojazdu zamieniana jest na energię cieplną.
Rynek
Wejście do sieci - recepta na sukces rynkowy
Nie ma jednej prostej recepty na odniesienie sukcesu w branży warsztatowej. Powodzenie takiego biznesu zależy bowiem od wielu różnorodnych czynników, które często są nieprzewidywalne. Dobrym pomysłem może być przystąpienie do profesjonalnej sieci warsztatowej i korzystanie dzięki temu z licznych profitów, które wynikają z takiego członkostwa.
Nowości produktowe
Filtry kabinowe Bosch FILTER+ – antyalergiczne i antybakteryjne
Zanieczyszczenia, które przedostają się do wnętrza samochodu kumulują się w małej przestrzeni, przez co osiągają stężenia wyższe niż na zewnątrz. Dlatego filtr kabinowy należy wymieniać przy serwisowaniu klimatyzacji raz w roku lub co 15 000 km!
Hamulce i zawieszenie
Najważniejsze w obsłudze hamulców
Od sprawności układu hamulcowego zależy bezpieczeństwo oraz pewność prowadzenia pojazdu. Podczas jego obsługi nie wolno więc decydować się na drogę „na skróty” czy półśrodki. Zaleca się także, aby przy obsłudze hamulców być dokładnym i cierpliwym.
Elektryka i elektronika
Poznaj świece zapłonowe Bosch
Przyszłościowe trendy, technologie oraz współpraca z wiodącymi producentami pojazdów zapewniają produkty o wysokiej jakości. To właśnie jakość świecy zapłonowej jest jednym z podstawowych warunków niezawodności, sprawności i trwałości silnika. Oto, co oferują świece zapłonowe Bosch dzięki swoim kluczowym cechom.
Silnik i układ napędowy
Dlaczego rozrząd jest taki ważny?
Układ rozrządu to dość skomplikowany system, który składa się z wielu elementów. Jego głównym zadaniem jest sterowanie zaworami w silniku, a co za tym idzie – ustalanie przepływu powietrza lub mieszanki paliwowo-powietrznej i spalin, co zapewnia optymalne parametry związane z czystością spalin, napełnianiem i opróżnianiem cylindrów.
Rynek
#pomagamypomagać – pierwsze warsztaty otrzymały pomoc
Chęć niesienia pomocy to jeden z nadrzędnych celów akcji #pomagamypomagać. W związku z prowadzonymi działaniami, pierwsze warsztaty otrzymały już materiały, które pomogą im funkcjonować w tym ciężkim okresie. Na jaką jeszcze pomoc mogą liczyć mechanicy ze strony Inter Cars i dostawców części?
Rynek
Bosch inwestuje w Polsce 80 mln zł w produkcję systemów hamulcowych iBooster 2
Firma Bosch rozpoczyna w Polsce produkcję iBoostera 2. Jest to druga generacja innowacyjnego komponentu układów hamulcowych, który stosowany jest głównie w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Wysokość inwestycji związanej z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej w fabryce w Mirkowie pod Wrocławiem to 80 mln zł.
Rynek
Akumulatory Bosch idealnym partnerem nie tylko na zimę
Zbliżająca się zima to okres, w którym na próbę wystawione są różne podzespoły samochodów, w tym m.in. akumulatory. To od ich stanu w dużej mierze zależy, czy kierowcy nie będą mieli problemów z rozruchem silnika nawet przy kilkunastostopniowych mrozach.
Inne
TomTom, Bosch i Daimler pracują nad systemem Predictive Powertrain Control
TomTom (TOM2), Bosch i Daimler ogłosiły, że wspólnie pracują nad systemem Predictive Powertrain Control (PPC) firmy Daimler, który zapewnia pojazdom użytkowym zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS) bądź inteligentny tempomat.
Sprzęt i oprogramowanie
System monitorowania wnętrza samochodu Bosch
Przysypianie, rozproszenie uwagi, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa – wiele sytuacji, które zdarzają się wewnątrz pojazdu może mieć daleko idące konsekwencje na drodze. Aby zapobiec wypadkom, samochody powinny w przyszłości wykorzystywać swoje czujniki nie tylko do monitorowania jezdni, ale także kierowcy i pasażerów. W tym celu Bosch opracował nowy system monitorowania wnętrza, który bazuje na kamerach i sztucznej inteligencji (AI).
Rynek
Bosch i Mercedes-Benz rozpoczynają pilotażowy projekt zautomatyzowanej usługi przewozowej
Wspólny projekt Bosch i Mercedes-Benz dotyczący zautomatyzowanej jazdy miejskiej wszedł teraz w nowy etap. Usługa współdzielenia przejazdów zautomatyzowanymi Mercedesami klasy S, która bazuje na aplikacji, została uruchomiona w San José, w Dolinie Krzemowej.
Inne
Eksplozje chipów Bosch zapobiegają porażeniom prądem podczas wypadków samochodowych
Przy zwiększającej się liczbie samochodów elektrycznych na drogach wielu kierowców zadaje sobie pytanie, na co zwrócić uwagę w razie wypadku z ich udziałem. Z nowymi wyzwaniami muszą mierzyć się także służby ratunkowe.
Technika motoryzacyjna
Bosch gotowy do skoku technologicznego w obszarze elektromobilności
Nie ma dziś samochodów, w których nie stosowano by półprzewodnikowych układów scalonych. Ponad 50 tego typu układów znajduje się w każdym pojeździe, który schodzi z taśmy w fabryce. Nowe mikrochipy na bazie węglika krzemu (SiC), produkowane przez Bosch mają doprowadzić do przełomu w elektromobilności.
Rynek
zamówienia zebrane przez Bosch w obszarze elektromobilności osiągnęły wartość 13 miliardów euro
Jeśli chodzi o elektromobilność, to Bosch wyprzedza konkurentów. Żadne inne przedsiębiorstwo nie posiada w tej dziedzinie tak szerokiego know-how. To opłacalna strategia: od początku 2018 roku Bosch zebrał w obszarze elektromobilności zamówienia o wartości ok. 13 miliardów euro, m.in. na projekty seryjne, takie jak napęd elektryczny dla samochodów osobowych i lżejszych pojazdów użytkowych.
Rynek
Bosch i CATL podejmują współpracę w zakresie ogniw akumulatorowych
Bosch i Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL) zawarły umowę o długoterminowej współpracy strategicznej. Partnerzy wspólnie określą specyfikację dla ogniw akumulatorowych o wysokiej mocy. Następnie CATL zaprojektuje, opracuje i wyprodukuje te ogniwa zgodnie z wymaganiami Bosch. Ogniwa mają być stosowane w 48-woltowym akumulatorze opracowanym przez Boscha.
Rynek
Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu spółki Robert Bosch w Polsce
Z dniem 1 stycznia 2019 r. stanowisko Prezesa Zarządu Robert Bosch w Polsce obejmie pan Rafał Rudziński. Pani Krystyna Boczkowska, dotychczasowa Prezes Zarządu Robert Bosch w Polsce z dniem 31 stycznia 2019 r. kończy pracę w firmie.
Rynek
Bosch zaprezentował nowe układy scalone do samochodów
Układy scalone z wbudowaną „inteligencją” zarządzają ważnymi procesami w samochodzie. Specjalizowane układy scalone (ASIC) firmy Bosch są stosowane w pojazdach już od 1970 roku. Nowy układ scalony niezawodnie odłącza w razie wypadku akumulator wysokiego napięcia od instalacji pojazdu.
Rynek
Bosch zaprezentował nowe rozwiązania dla warsztatów samochodowych na targach Automechanika 2018
Niezależnie od tego, czy chodzi o łączność sieciową, automatyzację, zoptymalizowane układy napędowe czy elektromobilność, Bosch Automotive Aftermarket odgrywa wiodącą rolę w procesie zmian w przemyśle motoryzacyjnym.
Rynek
Nowe funkcje wyszukiwania w oprogramowaniu ESI[tronic] 2.0
Ze względu na rosnącą liczbę elektronicznych sterowników w pojazdach ilość danych w oprogramowaniu diagnostycznym Bosch ESI[tronic] stale wzrasta. Dlatego też szybki i prosty sposób wyszukiwania informacji niezbędnych do naprawy jest ważnym zagadnieniem dla każdego użytkownika programu.
Rynek
Siła młodego umysłu – ruszyła 8. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha
Wysyłanie samochodu w kosmos, rozwijanie sztucznej inteligencji czy tworzenie pojazdów samojezdnych – ludzki umysł zdaje się nie mieć granic. Kto i w jaki sposób będzie go stymulował do pracy nad kolejnymi przełomowymi rozwiązaniami? Współcześni, młodzi wynalazcy, innowatorzy – pomysłowi, pełni pasji i niebojący się ryzyka.
Technika motoryzacyjna
Inteligentne wsparcie i oszczędność paliwa
Układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem zyskuje popularność. Jako niezbędny element systemów wspomagania kierowcy, takich jak utrzymanie pasów ruchu czy pomoc w parkowaniu, jest to coraz częściej standardowe wyposażenie dzisiejszych samochodów. Bosch dysponuje pełną wiedzą w zakresie układów kierowniczych do samochodów osobowych i transferuje ją na pojazdy użytkowe i autobusy.
Rynek
Zero wypadków, zero emisji i zero stresu
Na początku lipca mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji technicznej Bosch Mobility Experience 2017 na torze testowym firmy Bosch w Boxbergu. Tytułowa fraza odnosi się do tendencji rozwoju motoryzacji i czynnego udziału w tym trendzie rozwiązań oferowanych przez organizatora spotkania.
Rynek
Bosch buduje nową fabrykę półprzewodników w Dreźnie
Koncern Bosch kontynuuje duże inwestycje w Niemczech i właśnie ogłosił plany otwarcia nowej fabryki układów scalonych w Dreźnie. W odpowiedzi na rosnący popyt w segmencie mobilności oraz Internetu rzeczy nowa fabryka ma produkować półprzewodniki w technologii 300 mm.
Rynek
Mapa HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature
Firmy TomTom (TOM2) i Bosch ogłosiły stworzenie mapy HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature, służącą do lokalizacji pojazdów autonomicznych. Radar Road Signature umożliwi pojazdom autonomicznym określenie ich precyzyjnej lokalizacji na drodze z dokładnością do kilku centymetrów, działając w połączeniu z TomTom HD Map.
Rynek
Dzięki tym elementom Bosch automatyzuje jazdę samochodem
Automatyzacja jazdy ma wpływ na cały samochód: układ napędowy, hamulce, układ kierowniczy, zestaw wskaźników, nawigację i czujniki, jak również na łączność sieciową wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Kluczem do sukcesu jest pogłębiona wiedza o działaniu wszystkich systemów w samochodzie. Bosch, jako jedna z niewielu firm na świecie, ma tę wiedzę, gdyż produkuje większość elementów potrzebnych do zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów.
Rynek
Samochód koncepcyjny Boscha – osobisty asystent na czterech kołach
Mój dom, moje miejsce pracy, mój samochód. Obok domu i biura, pojazd staje się trzecią sferą życia człowieka. Bosch pokazuje w nowym pojeździe koncepcyjnym, co to dokładnie oznacza i jak w przyszłości będzie wyglądała jazda samochodem. Zautomatyzowane i połączone z internetem funkcje w samochodzie nie tylko sprawiają, że podróż nim będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, ale sam samochodów stanie się asystentem na czterech kołach.
Rynek
„Connected Car Effect 2025”, czyli badanie Boscha dotyczące przyszłości motoryzacji
Badanie „Connected Car Effect 2025" wykonane przez firmę Bosch oraz firmę konsultingową Prognos pokazuje jak w perspektywie niespełna 10 lat zmieni się prowadzenie samochodów na skutek podłączania ich do internetu. Wyniki badania wskazują, że zastosowanie systemów bezpieczeństwa i korzystanie z funkcji bazujących na chmurze danych może zapobiec około 260 000 wypadków z udziałem rannych, pozwoli uniknąć emisji 390 000 ton CO2, a kierowcy zyskają więcej czasu na inne zajęcia.