PRODUKT ROKU 2016: Bosch EPS 118 – próbnik wtryskiwaczy

Bosch
2.8.2016

Kategoria w konkursie: wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Ze względu na rosnący udział układów Common Rail w samochodach konieczne jest odpowiednie przygotowanie warsztatu do obsługi systemów tego typu. Urządzeniem umożliwiającym każdemu warsztatowi przeprowadzenie testów wtryskiwaczy Common Rail w szybki i prosty sposób jest próbnik EPS 118.

Do obsługi urządzenia nie potrzebna jest specjalistyczna wiedza z zakresu naprawy komponentów Diesla, a jedynie podstawowa znajomość ich diagnostyki. EPS 118 obsługuje się za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego.  W czasie trwającego 22 minuty automatycznego badania wykonywane są między innymi pomiary: szczelności, parametrów elektrycznych, dawek wtrysku w kilku punktach obciążenia. Na ekranie pokazywane są ciśnienie na szynie, wydatki wtrysku oraz rysunek wtryskiwacza przedstawiający numer katalogowy przewodu powrotnego i zasilającego.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Urządzenie umożliwia wydrukowanie protokołu, a przezroczysta komora wtryskowa pozwala na obserwowanie kształtu strugi rozpylanego paliwa. W najbardziej zaawansowanym trybie tzn. expert widoczna jest graficzna prezentacja dawek wtrysku i ciśnienia kontrolnego. Te wszystkie cechy EPS 118 sprawiają, że jest to urządzenie umożliwiające obserwację działania wtryskiwaczy oraz ich właściwą diagnostykę.

Robert Bosch Sp. z o.o.
Automotive Aftermarket
ul. Jutrzenki 105, 02-231 Warszawa
www.bosch.pl
www.motobosch.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę