Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH Raven Media
8.11.2023

Mamy wielką przyjemność przedstawić Państwu wyniki 20.edycji konkursu Produkt Roku. Nad całym wydarzeniem czuwaliśmy my, jako redakcja „autoEXPERTa”, a głosy oddawali przedstawiciele Kapituły oraz nasi Czytelnicy, na drodze internetowej – zgodnie z regulaminem, od początku wakacji do końca września b.r. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców odbyło się podczas wideokonferencji, 8 listopada. 

Spotkanie poprowadzili Paweł Kruk (wydawca i redaktor naczelny „autoEXPERTa”) oraz prof. Piotr Wrzecioniarz (przewodniczący Kapituły Konkursowej).

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.
Shell Polska Sp. z o.o.
M-TECH POLAND Sp. z o.o.
FUCHS Oil Corporation (PL) Sp. z o.o.

W tegorocznej edycji wzięło udział 39 produktów, zgrupowanych w trzech kategoriach:

1. Wyposażenie warsztatów i oprogramowanie. 
2. Części zamienne i akcesoria motoryzacyjne. 
3. Chemia motoryzacyjna.

Podczas konferencji online, prowadzący poinformowali uczestników spotkania o laureatach konkursu: w każdej z kategorii wybrany został 1 zwycięzca, przyznane też zostało 9 wyróżnień, po 3 na każdą z grup produktowych.

Co istotne, każdy z nominowanych produktów cechował się innowacyjnością w swoim sektorze. Warto więc podkreślić, że już sam udział w konkursie jest formą wyróżnienia dla danej firmy. Mogą one bowiem pochwalić się nietuzinkowym rozwiązaniem, cenionym przez klientów.

Ponieważ głosowanie odbywało się na drodze internetowej, istotnym było też ciekawe wypromowanie swojego kandydata na tzw. social mediach i zachęcenie czytelników do wzięcia udziału w głosowaniu. Jednak, jak zauważa Paweł Kruk, nie zawsze takie działania były konieczne: – Kolejna edycja naszego konkursu rządziła się jasno określonymi prawami. Głosować mógł każdy, korzystając z odpowiednich przekierowań na naszej stronie. Jeden użytkownik oddawał głosy na wybrane produkty (łącznie 9 opcji, po 3 głosy na każdą z kategorii), nie mogło więc dojść do naruszenia regulaminu poprzez np. korzystanie z nieistniejącego adresu mailowego. Skrupulatnie pilnowaliśmy procedur, dlatego tym większa radość z liczby oddanych głosów. W tej edycji Czytelnicy wykazali się zaangażowaniem i szczodrze obdarowali głosami swoich faworytów.

Jakie są wnioski, po prześledzeniu listy laureatów? W którym kierunku zmierza rynek motoryzacyjny? Kapituła czuwająca nad przebiegiem głosowania wylicza kilka głównych cech nagrodzonych produktów:

 • nowe technologie dla warsztatów, rozwiązania IT wspierające pracę mechaników, programy, aplikacje i całe systemy, które stają się coraz popularniejsze w branży, usprawniają realizację zleceń,
 • ekologia na co dzień, opakowania przyjazne dla środowiska, ograniczenie zanieczyszczeń podczas procesu produkcji i redukcja emisji spalin, gdy następuje utylizacja zużytych produktów,
 • klienci wpisani w sieci, czyli nawiązywanie wieloobszarowych relacji usługowych, dla których produkt jest punktem wyjścia, a całe zaufanie do marki i utrzymanie dobrej komunikacji z odbiorcami przebiega w procesie posprzedażowym – zwłaszcza gdy mowa o produktach bardzo dobrej jakości, jak te uwzględnione na liście nominowanych kandydatów.

Prof. Piotr Wrzecioniarz tak podsumował tegoroczną edycję konkursu Produkt Roku: – Branża motoryzacyjna ulega głębokiej transformacji, co widoczne jest także w konkursie autoEXPRETA, który również uległ zmianie pod względem organizacyjnym i merytorycznym. Zarówno Kapituła jak i czytelnicy dokonali wyboru innowacyjnych rozwiązań, które wyraźnie nawiązują do wdrażanego praktycznie wszędzie Przemysłu 4.0. Z jednej strony to m.in. postępująca intensywnie digitalizacja rozwiązań, a z drugiej – oszczędna gospodarka w obiegu zamkniętym. Życzymy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym licznych wdrożeń na terenie całego kraju.

Kapituła – Produkt Roku 2023: 

 • prof. Piotr Wrzecioniarz
 • prof. dr hab. inż. Lech Sitnik
 • dr hab. inż. Grzegorz Ślaski
 • dr inż. Piotr Łagowski
 • dr inż. Sławomir Olszowski
 • dr inż. Janusz Walkowiak
 • dr inż. Piotr Wróblewski
 • Artur Dzierża
 • Tomasz Liman
 • Mariusz Mankiewicz
 • Jacek Rutczyński
 • Tomasz Rutczyński
 • Dariusz Ryl
 • Michał Wróblewski
 • Paweł Kruk (redakcja autoEXPERTa)

PRODUKT ROKU 2023 – WYNIKI

Kategoria: WYPOSAŻENIE WARSZTATÓW I OPROGRAMOWANIE

Zwycięzca:

PPG LINQ™ cyfrowa platforma dopasowania koloru
nagroda dla firmy PPG Industries Poland Sp. z o.o.

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

Komponentami systemu są oprogramowanie do wizualizacji koloru PPG VisualizID™ oraz kompaktowe spektro PPG Digimatch™. Oba narzędzia są w pełni zintegrowane. PPG Digimatch™ rejestruje informacje o odcieniu i fakturze lakieru oraz bezprzewodowo wysyła je do PPG VisualizID™. Przesłany obraz to dokładne odwzorowanie koloru docelowego. Dzięki PPG VisualizID™ można zobaczyć próbkę na ekranie o wysokiej rozdzielczości zwanym TouchMix™ Ultra i porównać obraz z kolorem z bazy danych ponad 70 000 wariantów kolorystycznych. System wybiera kilka opcji koloru, które uważa za najbliższe, a lakiernik podejmuje decyzję, który wariant wybierze.

Wyróżnienia: 

F24 Workshop – aplikacja mobilna z HaynesPro i Haynes Electronics
wyróżnienie dla firmy ASCO Systemy Informatyczne

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

F24 Workshop – aplikacja mobilna zintegrowana z danymi naprawczymi, schematami elektrycznymi HaynesPro i HaynesElectronics oraz katalogiem części Inter Cars umożliwiająca zarządzanie pracą warsztatu z poziomu telefonu, tabletu i komputera. Wybrane funkcjonalności F24 Workshop:
• Rozbudowany i wygodny terminarz warsztatowy.
• Wysyłanie powiadomień SMS i e-mail.
• Wystawianie zleceń naprawy i przyjęcia pojazdu.
• Zamawianie części (integracja z hurtowniami).
• Instrukcje i schematy napraw HaynesPro.
• Wspomaganie diagnostyki Vesa™.
• Moduł obsługi klimatyzacji wraz z raportami.
• Raporty i rozliczenia mechaników.

BOSCH TPA 300 – przyrząd do programowania czujników w systemach TPMS
wyróżnienie dla firmy Robert Bosch

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

Bosch TPA 300 do szybkiej i prostej konfiguracji uniwersalnych czujników ciśnienia TPMS.
Zalety przyrządu Bosch TPA 300: 
• Pokrycie rynku pojazdów na poziomie ponad 95%.
• Obsługa wszystkich popularnych programowalnych czujników OE w pojazdach osobowych i dostawczych.
• Baza ponad 20 producentów.
• Łatwy sposób wyboru pojazdów według marki, modelu i roku produkcji.
• W cenie 3 lata aktualizacji oprogramowania gwarantujące dostęp do nowych pojazdów i czujników.

Info-Prognoza online – program do prognozowania wartości rezydualnych samochodów
wyróżnienie dla firmy INFO-EKSPERT

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

Program INFO-PROGNOZA ONLINE to łatwy i wygodny sposób na prognozowanie wartości rezydualnych samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Aplikacja umożliwia analizę wartości resztowych (sprzedaży i zakupu) samochodów nowych oraz używanych na dowolnie wybrany miesiąc w zakresie od 3 do 60 miesięcy. Błyskawiczna aktualizacja bazy pojazdów, wartości odzwierciedlające sytuację na polskim rynku oraz wysoka sprawdzalność prognoz czynią z programu nieocenione narzędzie, wspomagające zarządzanie flotą.

Kategoria: CZĘŚCI I AKCESORIA MOTORYZACYJNE

Zwycięzca: 

Zregenerowane katalizatory SCR 
nagroda dla firmy Kaliński – Układy Wydechowe

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

Jako jedna z nielicznych firm realizujemy regenerację katalizatorów SCR oraz filtrów cząstek stałych za pomocą wymiany wkładów na nowe. Wymiana wkładów jest czasami jedyną możliwą metodą regeneracji. Przywraca pełną sprawność, jednocześnie jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego elementu. Regeneracja jest również działaniem ekologicznym, pozwala zmniejszyć wykorzystanie zasobów naturalnych, które są potrzebne do wyprodukowania kolejnej, nowej części. Mamy stosowną wiedzę oraz doświadczenie w stosowaniu tej metody, co potwierdza tegoroczne wyróżnienie złotym medalem na targach EKOTECH. Firma Kaliński – Układy Wydechowe działa na rynku od ponad 30 lat, świadcząc usługi oraz sprzedają produkty z zakresu układów wydechowych na terenie Polski i Europy.

Retrofity OSRAM LEDriving HL Easy
wyróżnienie dla firmy Osram

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

OSRAM LEDriving HL Easy to proste rozwiązania do modernizacji oświetlenia reflektorów samochodowych, które, dzięki temperaturze barwowej 6000 K, zapewniają stylowy wygląd i doskonałą jasność. Są przy tym znacznie trwalsze od żarówek. Jaśniejsze światło przekłada się na większy zasięg reflektorów, co ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Gama retrofitów HL Easy to produkty, których montaż w samochodzie jest bardzo łatwy i nie są przy tym wymagane żadne adaptery ani dodatkowe akcesoria. Ich cechą charakterystyczną jest to, że trzonek i wymiary są identyczne jak tradycyjnych żarówek.

ZF [pro]Tech koncept warsztatowy
wyróżnienie dla firmy ZF Aftermarket

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do niezależnych warsztatów samochodów osobowych i dostawczych. Jego podstawowym celem jest udzielanie bezpośredniego wsparcia technicznego pracownikom warsztatów przy pracy z produktami marek ZF Aftermarket: Lemförder, SACHS, TRW i ZF. Partnerstwo ZF [pro]Tech to gwarancja najnowszej wiedzy technicznej oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji przez pracowników warsztatów poprzez dostęp do instrukcji montażowych, akcji serwisowych producentów pojazdów, portalu online, informacji technicznych, osobisty kontakt dedykowanych opiekunów oraz praktyczne szkolenia techniczne.

BLACK SERIES WLBO134 dalekosiężna lampa LED
wyróżnienie dla firmy M-TECH POLAND

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

WLBO134 to lampa z segmentu Driving Lights w kształcie prostokąta o wymiarach 82×60×62 mm. Za strumień świetlny odpowiada 6 niezwykle wydajnych i efektywnych diod o mocy 5 W każda (rozmieszczonych po 3 w dwóch rzędach). W połączeniu z odbłyśnikiem pozwalają na uzyskanie maksymalnej efektywności i wydajności. Małe gabaryty udało się uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, które są efektem wszechobecnej miniaturyzacji. Ze wszystkich modeli serię
Black wyróżnia nietuzinkowy design, na który składa się m.in. efekt przydymionego szkła.

Kategoria: CHEMIA MOTORYZACYJNA 

Zwycięzca:

Sikkens Autosurfacer Optima szybkoschnący podkład 
nagroda dla firmy AkzoNobel Car Refinishes Polska

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

Autosurfacer Optima to nowy szybkoschnący system wypełniający, który pomaga właścicielom
warsztatów blacharsko-lakierniczych zmienić podejście do zużycia energii. Umożliwia wykonywanie napraw o różnych rozmiarach – od miejscowych po naprawy dużych powierzchni – w szerokim zakresie
warunków aplikacji i suszenia, w krótszym czasie i z zachowaniem wysokiej wydajności, zapewniając jednocześnie spójny i znakomity jakościowo efekt końcowy naprawy, chroniąc doskonale przed korozją.

Wyróżnienia: 

Shell Helix Hybrid – olej silnikowy 
wyróżnienie dla firmy Shell Polska

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

Olej silnikowy przeznaczony do nowoczesnych, paliwooszczędnych silników benzynowych występujących
w pojazdach hybrydowych. Może być stosowany w większości pojazdów tego typu, w tym w autach japońskich i amerykańskich producentów. Syntetyczny Shell Helix Hybrid chroni silnik przed zużyciem, wodą i kwasem, gwarantując szybki przepływ do najważniejszych elementów silnika. Doskonale
sprawdza się w temperaturze nawet do -40°C, co jest szczególnie ważne dla łatwiejszego rozruchu i szybszego rozgrzania silnika zimą.

FUCHS Silkolene olej motocyklowy w specjalnym opakowaniu
wyróżnienie dla firmy Fuchs Oil Corporation (PL)

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

FUCHS Silkolene nieustannie wprowadza zmiany w swojej ofercie, które są odpowiedzią na potrzeby
motocyklistów całego świata. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku nowego opakowania stworzonego
specjalnie z myślą o podróżnikach motocyklowych, którzy szczególną uwagę zwracają na miejsce, jakie
w ich bagażu zajmują rzeczy niezbędne podczas wypraw. Jednym z takich „must have” każdej wyprawy
jest olej motocyklowy, który powinien zajmować jak najmniej miejsca z recyklingu.

SPECTRAL PERFECT LOOK pakiet technologiczny
wyróżnienie dla firmy NOVOL

Rozstrzygnięcie konkursu: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH zdjęcie w treści artykułu

W skład pakietu wchodzą:

 • lakier bezbarwny KLAR 505-00 o idealnej rozlewności, transparentności i bezkonkurencyjnej głębi połysku;
 • wyjątkowo twardy i odporny na zarysowania lakier matowy KLAR 535-00, z możliwością regulacji stopnia matu, bez efektu chmurzenia;
 • płynna szpachlówka GLAZE zapewniająca idealnie gładkie wykończenie dzięki doskonałej rozlewności, płynnym przejściu między szpachlówką i podłożem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! 

Źródło: Materiały redakcyjne

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę