Produkt nominowany: FUNKCJONALNOŚĆ SDA w oprogramowaniu ESI[tronic] 2.0 Online

produkt nominowany: FUNKCJONALNOŚĆ SDA w oprogramowaniu ESI[ Bosch
1.7.2022

Kategoria w konkursie: wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Od aktualizacji oprogramowania ESI[tronic] 2.0 w 2021 roku Bosch wprowadził nową funkcjonalność „Secure Diagnostic Access (SDA)” dla licencji zawierającej moduł Diagnoza Sterowników SD w celu odblokowania chronionych danych w pojazdach. Jest to standaryzowany, zintegrowany i wygodny sposób dostępu do chronionych danych w tych markach, które wprowadziły takie zabezpieczenie. SDA spełnia najnowsze wymagania producentów pojazdów w zakresie ich koncepcji bezpieczeństwa.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Pierwszymi producentami pojazdów uwzględnionymi w SDA były VW, Audi, Seat, Škoda i Cupra. Zakres pokrycia marek jest stale rozszerzany – grupa Fiat Chrysler  Automobiles (FCA) jest już dostępna w SDA, a od czerwca 2022 dołączy grupa Mercedes-Benz. Wielokrotna rejestracja na portalach producentów nie jest już wymagana. Bosch jest w stałym kontakcie z poszczególnymi producentami pojazdów, oferując warsztatom najlepsze możliwe pokrycie samochodów.

Funkcjonalność SDA dostępna jest tylko dla użytkowników testerów KTS nowej generacji (KTS 560, 590, 250, 350, 460, 960, 980).

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105, 02-231 Warszawa
www.boschaftermarket.com/pl/pl
Logo Bosch

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę