PRODUKT ROKU 2018: ACS 863/ACS 763 – nowa generacja urządzeń do obsługi klimatyzacji pracujących na czynniku R1234yf

Bosch
18.7.2018

Kategoria w konkursie: wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Czynnik R1234yf należy do substancji łatwopalnych, co wyklucza jego użycie w urządzeniach starszej generacji. Maszyny ACS 763 oraz ACS 863 to nowe konstrukcje, które zapewniają bezpieczeństwo dzięki dodatkowej izolacji elementów elektrycznych, czujnikom oraz właściwej wentylacji wnętrza urządzenia. Stosowane coraz częściej sprężarki o napędzie elektrycznym wymagają zastosowania specjalnego oleju. Urządzenia ACS nowej generacji posiadają dwa oddzielne hermetyczne pojemniki na świeży olej oraz funkcję samooczyszczania, dzięki czemu zawsze zastosujemy zalecany olej do serwisowanego auta oraz nie dopuścimy do ich zmieszania.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Częstą awarią jest rozszczelnienie i wyciek czynnika. Nowe stacje ACS posiadają funkcję napełniania układu azotem dla zbadania szczelności lub mieszaniną azotu z wodorem w proporcji 95:5, co w połączeniu z detektorem wodoru ułatwia mechanikowi lokalizację i skuteczne usunięcie nieszczelności. Nad dokładnością czuwa oprogramowanie z funkcją Deep Recovery, które przy wykorzystaniu wydajnej pompy próżniowej przyspiesza odzysk czynnika z samochodu i pozwala na odessanie 99% zawartości. Dzięki precyzyjnym czujnikom zapewniona jest dokładność napełnienia do 15 g. ACS 863 posiada wbudowany identyfikator czynnika, który rozpoznaje próbkę gazu przed właściwym odzyskiem. ACS 763 i 863 mogą pracować w sieci warsztatowej Bosch Connected Repair (CoRe). Dodatkowo do urządzeń stworzono software na system Android, który pozwala obsługiwać i kontrolować zdalnie stacje ACS.

Robert Bosch Sp. z o.o.
Automotive Aftermarket
ul. Jutrzenki 105, 02-231 Warszawa
www.bosch-ww.pl
www.motobosch.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę