Akumulatory Bosch idealnym partnerem nie tylko na zimę

Bosch
15.1.2020

Zbliżająca się zima to okres, w którym na próbę wystawione są różne podzespoły samochodów, w tym m.in. akumulatory. To od ich stanu w dużej mierze zależy, czy kierowcy nie będą mieli problemów z rozruchem silnika nawet przy kilkunastostopniowych mrozach.

Problemy z uruchomieniem silnika to dość powszechne zjawisko, z jakim zimową porą muszą się zmierzyć właściciele samochodów. Zużycie akumulatora postępuje stopniowo, a kierowca nawet nie wie, kiedy dość niespodziewanie mogą zacząć się pierwsze problemy z uruchomieniem auta. Stan ten podyktowany jest faktem, że większość kierowców nie interesuje się stanem akumulatora aż do momentu pierwszych oznak kryzysu, czyli braku energii elektrycznej na rozruch silnika. We współczesnych samochodach jest coraz więcej wyposażenia elektrycznego, które jest dodatkowo zabezpieczone przed spadkami napięcia, więc nawet niewielki z pozoru niedobór prądu może skutecznie unieruchomić pojazd. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że zimny silnik i zgęstniały olej stawiają większy opór podczas rozruchu, co wywołuje większe zapotrzebowanie na energię, której mogą nie dostarczyć spowolnione niskimi temperaturami reakcje chemiczne zachodzące w akumulatorze.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Problemy takie mogą dotknąć również samochody, w których pracują stosunkowo nowe akumulatory. Stąd tak ważny jest wybór odpowiedniego źródła prądu. Zaawansowane technologicznie akumulatory firmy Bosch zapewnią odpowiednią dawkę energii dla samochodu, będąc w okresie zimowym idealnym partnerem, który zapewni długą niezawodność samochodu podczas najbardziej siarczystych mrozów.

 

 

 >>Zobacz więcej o akumulatorach marki Bosch<<

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.

Oferta:

  • części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
  • urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.

W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.

Profil Firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.