Szybko, szybciej, najszybciej

Bosch
19.10.2016

Na starcie wyścigu włoskiego etapu Mistrzostw Świata Superbike'ów, rozgrywanego w Misano Adriatico, stanął wyjątkowo mocny zawodnik – wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-LI Professional firmy Bosch.

W boksach obsługa techniczna korzystała też z wydajnych akumulatorowych kluczy udarowych GDS 18 V-LI HT Professional i GDS 18 V-EC 250 Professional. W połączeniu z Wireless Charging System firmy Bosch narzędzia te są dla Fabia Morandiniego, który od 3 lat pracuje dla Ducati przy obsłudze Mistrzostw Świata Superbike'ów, zestawem idealnym.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

– Podczas typowego weekendu wyścigowego osiem razy odkręcam i przykręcam sprzęgło. Także tylne koło wymaga piętnastokrotnego zdjęcia i ponownego zamontowania. Wszystkie te prace muszą być wykonywane w rekordowym tempie; dodatkowo trzeba uwzględnić specjalne życzenia kierowców oraz pamiętać o zmieniających się codziennie warunkach panujących na torze. Dlatego potrzebuję godnych zaufania i zawsze gotowych do użycia elektronarzędzi, które mnie nie zawiodą podczas pracy w boksie. System ładowania bezprzewodowego Wireless Charging firmy Bosch doskonale sobie radzi z tego rodzaju wyzwaniami. Wkrętarki akumulatorowe mogę doładować podczas każdej przerwy w pracy, i to używając tej samej ładowarki dla narzędzi 18 V oraz 10,8 V. Ładowarki nie posiadają styków, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i odporne na działanie wody, pyłu lub zanieczyszczeń. Podsumowując, jest to bardzo wydajny system! – mówi Morandini, mechanik z 14-letnim doświadczeniem.

Rozszerzenie systemu: akumulatory Bosch Wireless Charging o napięciu 10,8 V

Dzięki nowemu akumulatorowi 2,5 Ah GBA 10,8 V 2,5 Ah OW-B Professional, który jest nowością w systemie Wireless Charging firmy Bosch, zalety bezprzewodowego ładowania indukcyjnego mogą poznać także użytkownicy narzędzi w klasie napięcia 10,8 V. Podobnie jak w przypadku 18 V, narzędzia są ładowane każdorazowo przy kontakcie z ładowarką Wireless Charging. Dzięki tej technologii wyjątkowo kompaktowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
GSR 10,8-2-LI Professional jest gotowa do użycia zawsze wtedy, gdy trzeba np. zdemontować pokrywę sprzęgła lub odkręcić i dokręcić sprzęgło antyhoppingowe.

Wydajna, dwubiegowa przekładnia gwarantuje optymalne przeniesienie energii przy maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 30 Nm. Zespół mechaników wykorzystuje nowy akumulator 10,8 V systemu Wireless Charging także w połączeniu z lampą akumulatorową GLI DeciLED Professional. Lampa wyposażona w 10 diod oraz 2 stopnie jasności, gwarantuje dobre oświetlenie każdego miejsca pracy. Lampa GLI DeciLED Professional posiada osobne mechanizmy do mocowania i ustawiania kąta padania światła, dzięki czemu jest niezwykle wszechstronna.

Szybkie tempo i ekstremalnie wysoka moc: akumulatorowe klucze udarowe w akcji

GDS 18 V-LI HT Professional to najwydajniejszy akumulatorowy klucz udarowy na rynku, oferujący rekordowo wysoki w tej klasie narzędzi moment obrotowy 650 Nm. Dzięki metalowej przekładni oraz wykonanej z metalu obudowie wyróżnia go także solidna konstrukcja i wysoka wytrzymałość. Idealny do codziennych prac, także
z uwagi na optymalne połączenie wysokiej wydajności i niskiej wagi: ważący 3,0 kg model GDS 18 V-LI HT Professional należy do najlżejszych kluczy udarowych „High-Torque“ w swojej klasie. Dzięki tym wszystkim zaletom jest optymalnym wyborem dla zespołu mechaników Ducati: odkręcanie i dokręcanie nakrętek złączkowych przy wymianie tylnego koła lub sprzęgła można teraz wykonać w rekordowo krótkim czasie. Szybkie tempo i wysoka moc, szczególnie podczas zastosowań seryjnych, to zalety, które mechanicy docenili także w przypadku akumulatorowego klucza udarowego GDS 18 V-EC 250 Professional. Narzędzie jest wyposażone w bezszczotkowy silnik EC i oferuje użytkownikom o 30% dłuższy czas pracy akumulatora oraz do 100% dłuższą żywotność w porównaniu do kluczy udarowych z konwencjonalnymi silnikami. Ponadto dysponuje wysokim momentem obrotowym 250 Nm przy obrotach w prawo i lewo, waży zaledwie 1,9 kg i wyróżnia się najlepszą relacją mocy do wagi w tej klasie narzędzi.

Źródło: Informacja prasowa Bosch

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę