O tym warto pamiętać przy wymianie opon!

O tym warto pamiętać przy wymianie opon! Bosch
31.3.2024

Zmieniasz opony z zimowych na letnie? To świetnie! Ale oprócz opon, zadbaj też o inne elementy w pojeździe. Przy tej okazji warto sprawdzić jego stan techniczny po zimie – szczególnie kluczowych części, takich jak hamulce. Pamiętaj, że bezpieczeństwo nie ma ceny! Zobacz, o kontrolę jakich elementów warto poprosić w serwisie.

Opony to niezwykle ważny element wyposażenia auta, ponieważ przyczepność i krótka droga hamowania są kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Profesjonalny serwis samochodowy specjalizujący się w wymianie opon na pewno sprawdzi ich stan i ciśnienie. Bieżnik powinien mieć odpowiednią wysokość, a opony nie mogą wykazywać uszkodzeń. W nowoczesnych autach zamontowane są czujniki ciśnienia TPMS, takie jak Bosch QUICK FIT, które mierzą ciśnienie powietrza bezpośrednio w kołach pojazdu i przekazują wartości drogą radiową do sterownika w czasie rzeczywistym. Zapobiega to niezauważalnym ubytkom ciśnienia podczas jazdy, zwiększając bezpieczeństwo na drodze.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Wymieniasz opony? Zapytaj o stan hamulców!

Bezpieczeństwo nie ma ceny. Wyjeżdżaj na drogę wyłącznie samochodem ze sprawnymi hamulcami. Wiosenny serwis opon to doskonała okazja, aby sprawdzić cały układ hamulcowy po okresie zimowym. Upewnij się, że klocki hamulcowe i tarcze są w dobrym stanie. Szczególną uwagę warto zwrócić na płyn hamulcowy.

 


 

mechanik wymienia hamulce

 

Jeśli masz nowoczesne auto, koniecznie wybierz wysokiej jakości, taki jak Bosch ENV6, który sprawdza się w pojazdach z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa ESP. A jeśli nawet w twoim samochodzie nie ma ESP, to płyn ENV6 świetnie spełni swoją rolę.

 

 

Kontrola płynów eksploatacyjnych i oświetlenia

Wiosenna wymiana opon to doskonała okazja do sprawdzenia stanu technicznego silnika. Warto sprawdzić poziom oleju silnikowego, stan płynu chłodniczego, a także stan filtra powietrza. Regularne dbanie o te elementy może znacznie przedłużyć żywotność silnika. Bezpieczeństwo na drodze często zależy od prawidłowego działania oświetlenia pojazdu. Przyda się kontrola wszystkich świateł – przednich, tylnych, kierunkowskazów i świateł stopu. Dodatkowo, przyda się sprawdzenie stanu akumulatora i przewodów elektrycznych.

mechanik wymienia światła

Kapryśna pogoda? Zadbaj o optymalną widoczność

Nie zapomnij o takich podstawach, jak wycieraczki i płyn do spryskiwaczy. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, na przykład wycieraczki Bosch Aerotwin, które łatwo można dopasować do danego auta dzięki wyszukiwarce na stronie www.wycieraczkibosch.pl. Na opakowaniu wycieraczek znajduje się QR kod z instrukcją wymiany danego modelu, aby wymiana poszła szybko i gładko – także profesjonalistom.

mężczyzna z kobietą wymieniają wycieraczki

Przygotuj się na cieplejsze miesiące!

Zanim lato w pełni się rozpocznie, dobrze byłoby sprawdzić sprawność układu klimatyzacji i wymienić filtr kabinowy, który oczyszcza i zapobiega parowaniu szyb. Dodatkową ochronę przed alergenami, bakteriami, wirusami, pleśnią i cząsteczkami smogu zapewni filtr wyższej generacji Bosch FILTER+. Pamiętaj, że filtr kabinowy należy wymieniać co najmniej raz w roku lub po przejechaniu 15 000 km.

mechanik wymienia filtr

Dbając o wszystkie części w aucie, przedłużamy jego żywotność. Tylko regularne przeglądy pomogą zachować spokój podczas podróży przez cały rok. Wiosenna wymiana opon z zimowych na letnie to świetna okazja, aby zatroszczyć się o bezpieczeństwo i spokój ducha.

Nie przegap okazji!

Przygotowania do sezonu trwają? Sprawdź nasze promocje w Programie punktowym extra i odbierz urządzenie do programowania czujników TMPS TPA 300 przy zakupie testera KTS z pakietem ESI[tronic] Mistrz na 36 miesięcy albo klucz dynamometryczny i zestaw nasadek Bosch przy zakupie czujników QUICK FIT!

 

grafika promocja czujnik TPMS

 

grafika promocja tester TPA


Artykuł sponsorowany Bosch

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.

Oferta:

  • części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
  • urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.

W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.

Profil Firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.