Filtry kabinowe Bosch FILTER+ – antyalergiczne i antybakteryjne

Filtry kabinowe Bosch FILTER+ – antyalergiczne i antybaktery Bosch
31.3.2022

Zanieczyszczenia, które przedostają się do wnętrza samochodu kumulują się w małej przestrzeni, przez co osiągają stężenia wyższe niż na zewnątrz. Dlatego filtr kabinowy należy wymieniać przy serwisowaniu klimatyzacji raz w roku lub co 15 000 km!

Dzięki zastosowaniu filtra kabinowego FILTER+ możesz ochronić się przed:

1. Alergenami

Reakcje alergiczne są szczególnie uciążliwe podczas prowadzenia samochodu. Łzawienie z oczu znacznie ogranicza widoczność, natomiast w momencie kichnięcia tracimy na kilka sekund kontrolę nad sytuacją na drodze. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 m bez kontroli tego, co dzieje się na drodze. Jest to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego!

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

2. Smogiem i pyłem

W powietrzu obecne są zanieczyszczenia, np. pozostałości po niezupełnie spalonym paliwie, czyli węglowodory, tlenki azotu, tlenek węgla oraz cząstki stałe. Spośród tych ostatnich za jedne z bardziej szkodliwych uważa się PM 2.5, wchodzące w skład smogu, stanowiące pył zawieszony. Cząstki stałe 2,5 µm są tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Dlatego są bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

3. Bakteriami 

Bakterie wywołują choroby, mogą też powodować pogorszenie objawów alergii i astmy. 

Filtry kabinowe chronią podróżujących przed zanieczyszczeniami przedostającymi się do wnętrza samochodu. Dlatego tak ważne jest stosowanie filtrów wysokiej jakości.
Filtry Bosch FILTER+ unieszkodliwiają alergeny i bakterie. Dzięki warstwie ultradrobnych mikrowłókien zatrzymują do 99% cząstek pyłu i smogu (o wielkości cząstek do 2,5 μm) oraz sadzę i pyłki roślin.

Filtr serii FILTER+ tworzą 4 warstwy:

    1. antybakteryjna – zawiera jony srebra. Zatrzymuje i unieszkodliwia wszelkie bakterie,
    2. węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy,
    3. mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują cząstki stałe PM 2,5 μm tworzące smog. Mikrowłóknina zatrzymuje do 99% cząstek 2,5 μm, a dodatkowo pyłki i alergeny,
    4. włóknina nośna – zapewnia wytrzymałość filtra.

filtr kabinowy: warstwa antyalergiczna i antybakteryjna

Dzięki nowym filtrom powietrze w samochodzie jest czystsze, a kierowca i pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach. Lepsza koncentracja kierowcy oraz wyeliminowanie problemu zaparowywania szyb zwiększa również bezpieczeństwo na drodze.

Korzyści z zastosowania filtrów FILTER+:
    • ochrona przed alergenami,
    • ochrona przed pyłem, pyłkami, bakteriami, cząsteczkami smogu,
    • neutralizacja nieprzyjemnych zapachów,
    • zapobieganie zaparowywaniu szyb,
    • ochrona wentylatora klimatyzacji.

Zobacz więcej nt. filtrów firmy Bosch>>

Artykuł sponsorowany Bosch

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.

Oferta:

  • części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
  • urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.

W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.

Profil Firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.