Uniwersalne czujniki TPMS Bosch QUICK FIT w ofercie Bosch

Uniwersalne czujniki TPMS Bosch QUICK FIT w ofercie Bosch Bosch

Bosch wprowadził do oferty uniwersalne czujniki systemu TPMS (Tire Pressure Monitoring System) do monitorowania ciśnienia w kołach i przyrząd TPA 300 do ich konfiguracji.

Czujniki QUICKT FIT to tylko 4 numery katalogowe, które pasują do aż 90% pojazdów w UE. Do konfigurowania czujników TPMS służy nowe urządzenie Bosch TPA 300. Obsługuje wszystkie popularne programowalne czujniki OE w autach osobowych i dostawczych. Pokrycie rynku pojazdów w UE to aż 95%.

QUICK FIT – nowe czujniki Bosch do systemów monitorowania ciśnienia w kołach TPMS

Od 2014 roku wszystkie nowe pojazdy w Unii Europejskiej muszą być wyposażone w system monitorowania ciśnienia w kołach (z ang. TPMS). Uniwersalne czujniki firmy Bosch systemu TPMS mierzą temperaturę i ciśnienie powietrza bezpośrednio w kołach pojazdu i przekazują wartości drogą radiową do sterownika w czasie rzeczywistym. 

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Ciągła kontrola ciśnienia w kołach zapobiega niezauważalnym ubytkom ciśnienia i tym samym w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Ponadto aktywna metoda pomiaru pomaga utrzymać prawidłowe i równomierne zużycie opon, zwiększa zasięg jazdy oraz zapewnia odpowiednią przyczepność pojazdu.

Zalety czujników Bosch QUICK FIT    

 • Uniwersalne: ponad 90-procentowe pokrycie pojazdów (UE) przy zaledwie kilku numerach katalogowych. 
 • Dostępne w wersji gumowej i stalowej, pasujące do obręczy stalowych i aluminiowych.
 •  Mierzą temperaturę i ciśnienie powietrza bezpośrednio w kołach pojazdu oraz przekazują wartości drogą radiową do sterownika w czasie rzeczywistym.
 •  Żywotność baterii do 10 lat.
 •  Zawory wstępnie zmontowane – wszystkie z zatrzaskową podkładką chroniącą obręcz.
 •  Lekka obudowa.

TPA 300 – przyrząd do szybkiej i prostej konfiguracji uniwersalnych czujników ciśnienia TPMS

Przyrząd TPA 300 firmy Bosch opracowano specjalnie do konfigurowania w danym pojeździe uniwersalnych czujników systemu monitorowania ciśnienia w kołach (TPMS).

Bosch TPA 300 Bosch

Przyrząd obsługuje szeroką gamę uniwersalnych czujników dostępnych na rynku. Za pomocą transmisji bezprzewodowej dane TPMS są wyświetlane i sprawdzane bezpośrednio na kolorowym wyświetlaczu. Szybka i łatwa obsługa przyrządu umożliwia nieskomplikowane programowanie czujników oraz realizację krok po kroku procedur adaptacji w pojeździe. Regularne aktualizacje oprogramowania w zakresie funkcji, pojazdów i pokrycia czujników zapewniają, że warsztaty są na bieżąco i mogą dokładnie obsługiwać swoich klientów.  

Zalety przyrządu Bosch TPA 300

 • Pokrycie rynku pojazdów na poziomie ponad 95%.
 • Obsługa wszystkich popularnych programowalnych czujników OE w pojazdach osobowych i dostawczych. Nie ogranicza się do określonych marek czujników.
 • Oprogramowanie zawiera praktyczne instrukcje procedur adaptacji
 • Dane są wyświetlane na 2,8-calowym kolorowym wyświetlaczu. W łatwy sposób następuje wyszukiwanie pojazdów według marki, modelu i roku produkcji.
 • W cenie 3 lata aktualizacji oprogramowania gwarantujące dostęp do nowych funkcji i nowych czujników.

Źródło: Bosch

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę