Alergeny, bakterie i smog nie wsiadają

Alergeny, bakterie i smog nie wsiadają Bosch
3.7.2023

Nareszcie ulga dla alergików! Filtry kabinowe z serii Bosch FILTER⁺ nie wpuszczą do samochodu pyłków roślin i innych alergenów, zapewniając komfortową i bezpieczną podróż. Dodatkowo, filtry te skutecznie działają przeciw wirusom, bakteriom i pleśni, zatrzymują szkodliwe gazy i cząsteczki smogu, w tym niezwykle szkodliwe PM 2.5.

Zużyty filtr kabinowy – nieprzyjemne konsekwencje

Jeśli podczas jazdy samochodem zauważasz następujące objawy:
    • reakcje alergiczne u kierowcy lub pasażerów,
    • nieprzyjemne zapachy,
    • osłabiona wydajność układu klimatyzacji,
    • szybkie parowanie szyb,
    • efekt oślepiania na przedniej szybie powodujący pogorszenie widoczności,

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

to znaczy, że filtr kabinowy wymaga wymiany! Powinno się to robić po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku. Wiosna to dobry moment na wybór Bosch FILTER⁺.

zużyty filtr kabinowy

Bosch FILTER+ to ulga dla alergików i większe bezpieczeństwo

Sezon największego pylenia roślin trwa od kwietnia nawet do końca września. Dlatego dobrym pomysłem jest wymiana filtra kabinowego wiosną, przy okazji sezonowego czyszczenia klimatyzacji. Czy wiesz, że stężenie zanieczyszczeń w kabinie samochodu może być większe niż na zewnątrz? Dodatkowo, podczas kichnięcia kierowca przejeżdża przy prędkości 100 km/h średnio 20 m bez patrzenia na drogę. To może stwarzać niebezpieczne sytuacje! Dobry filtr kabinowy, chroniący przed alergenami, pyłami i wszelkimi zanieczyszczeniami, taki jak Bosch FILTER+ to nie tylko ulga dla alergików, ale też większe bezpieczeństwo podróżujących!

Jak zbudowany jest dobry filtr kabinowy?

Bosch używa specjalnych materiałów do produkcji filtrów kabinowych. Trzy połączone warstwy filtra FILTER+ oczyszczają powietrze jeszcze zanim dostanie się ono do wnętrza samochodu.

budowa filtra kabinowego

1. Warstwa antybakteryjna neutralizuje bakterie i wirusy, zatrzymuje alergeny oraz zapobiega rozwojowi pleśni 
2. Warstwa węgla aktywnego neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy 
3. Ultradrobne mikrowłókna zatrzymują drobny pył zawieszony wchodzący w skład smogu – nawet do 98% szkodliwych pyłów PM 2.5

 

Kiedy wymienić filtr kabinowy? 

Warto dbać o czyste powietrze w samochodzie, jeszcze zanim pojawią się niepokojące objawy. Tylko regularna wymiana filtra kabinowego pozwoli na komfortową podróż. Wybór antyalergicznego i antybakteryjnego filtra może mieć dodatkowo wpływ na lepszą koncentrację kierowcy i większe bezpieczeństwo na drodze. Dlatego Bosch rekomenduje wymianę filtra kabinowego po przejechaniu 15 000 km lub raz w roku, w każdym serwisie samochodowym, na przykład Bosch Car Service. Znajdź najbliższy warsztat i umów się na wymianę filtra kabinowego już dziś.

>>Zobacz więcej nt. filtrów marki Bosch<<

Artykuł sponsorowany Bosch

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.

Oferta:

  • części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
  • urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.

W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.

Profil Firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.