Poznaj świece zapłonowe Bosch

Poznaj świece zapłonowe Bosch Bosch
31.10.2021

Przyszłościowe trendy, technologie oraz współpraca z wiodącymi producentami pojazdów zapewniają produkty o wysokiej jakości. To właśnie jakość świecy zapłonowej jest jednym z podstawowych warunków niezawodności, sprawności i trwałości silnika. Oto, co oferują świece zapłonowe Bosch dzięki swoim kluczowym cechom.

Zastosowanie innowacyjnych technologii: Końcówki świecy Bosch mają dłuższy izolator dla lepszej odporności na upływy prądu, a także ukierunkowane elektrody boczne z masywną podkładką, aby zapewnić precyzyjne pozycjonowanie w komorze spalania oraz technologię pin-to-pin, czyli dwie wyjątkowo cienkie elektrody z metali szlachetnych zapewniające wysoki transfer energii i niezawodny zapłon.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Niezawodny zapłon: zapewniający wysokie osiągi silnika jego równą pracę oraz płynne przyspieszanie dzięki wysokiej przewodności cieplnej elektrody masowej, wykonanej ze stopu niklu. A także doskonała skuteczność rozruchu dzięki konstrukcji świec zapłonowych, która odpowiada wymaganiom danego silnika.

Długi okres użytkowania: Innowacyjne stopy, takie jak nikiel, itr i metale szlachetne, zapewniają długą trwałość, a dodatkowo doskonałą ochronę silnika dzięki niklowanemu korpusowi z gwintem. Procesy produkcyjne, obejmujące zaciskanie na gorąco izolatora w korpusie, czy niklowanie korpusu i gwintu, zapewniając wysoką niezawodność i długi okres użytkowania świec zapłonowych.

Łatwa wymiana: Łatwa i szybka wymiana świec zapłonowych dzięki fabrycznie ustawionej szczelinie między elektrodami. Ponadto proste do znalezienia instrukcje montażu, podane na opakowaniu lub dostępne w Internecie na podstawie kodu QR.

Jakość na poziomie OE (wyposażenia oryginalnego): Bosch dostarcza świece zapłonowe do ponad 60 różnych producentów samochodów, które występują w szerokiej gamie pojazdów o mocy silnika od 10 KM do 808 KM. Świece zapłonowe Bosch wsparły w 2020 roku produkcję ponad 700 milionów koni mechanicznych, ponadto firma Bosch dostarczyła pół miliarda świec zapłonowych producentom OEM w ciągu ostatnich 10 lat… na tym nie poprzestając!

świece zapłonowe
Prawie 120-letnie doświadczenie: w 1902 r. do produkcji seryjnej weszła pierwsza świeca zapłonowa Bosch w połączeniu z wysokonapięciowym zapłonem elektromagnetycznym.

 

Wiele pojazdów na całym świecie, gdy są wprowadzane na rynek, ma już pod maską świece zapłonowe Bosch. Dr inż. Simone Tenschert, kierownik ds. rozwoju i marketingu świec zapłonowych w firmie Bosch, odpowiada na pytanie dotyczące aktualnych wymagań stawianym świecom.

Jak wymagania nowoczesnych silników wpływają na rozwój świec zapłonowych? 

ST: Zwiększona moc i turbodoładowanie silników podnoszą ciśnienia spalania. Wymaga to większej wytrzymałości elektrycznej świec zapłonowych, a nawet nowych materiałów i budowy. Zmiany te są stałym motorem rozwoju nowych materiałów na elektrody oraz ceramiczne izolatory, wraz z towarzyszącymi im procesami produkcyjnymi. Międzynarodowy zespół firmy Bosch opracowuje te innowacje wspólnie z dostawcami i renomowanymi uniwersytetami, aby na bieżąco wdrażać najnowsze technologie. Nowe materiały, procesy i konstrukcje są kwalifikowane nie tylko w ramach testów wewnętrznych, ale także we współpracy z producentami samochodów przeprowadzającymi próby na hamowniach silnikowych.

Jak zbudowana jest nowoczesna świeca zapłonowa?

budowa świecy zapłonowej

Czy wiesz, że ...?
Metoda spawania laserowego w trybie ciągłym 360 stopni (CW, ang. Continuous Wave) dokonała znaczącego skoku w jakości świec zapłonowych. W przypadku konwencjonalnego spawania laserowego w trybie impulsowym istnieje ryzyko powstania pęknięć na elektrodzie środkowej. Dzięki procesowi spawania laserowego CW, opatentowanemu przez firmę Bosch, te pęknięcia nie występują. Rezultatem jest znacznie dłuższa żywotność świec zapłonowych.

świece zapłonowe
Wysoka jakość, kompetencje technologiczne i know-how kluczowymi wyróżnikami świec zapłonowych Bosch

W wielu przypadkach nowe osiągnięcia w technologii świec zapłonowych w firmie Bosch zaczynają się na torze wyścigowym, który służy jako "szybkie laboratorium na kółkach" – zobacz film: Inspiruje nas Motorsport – świece zapłonowe Bosch.

>>Wejdź w fascynujący świat świec zapłonowych z Bosch<< 

Artykuł sponsorowany (Bosch)

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.

Oferta:

  • części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
  • urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.

W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.

Profil Firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.