Mapa HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature

TomTom
9.6.2017

Firmy TomTom (TOM2) i Bosch ogłosiły stworzenie mapy HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature, służącą do lokalizacji pojazdów autonomicznych. Radar Road Signature umożliwi pojazdom autonomicznym określenie ich precyzyjnej lokalizacji na drodze z dokładnością do kilku centymetrów, działając w połączeniu z TomTom HD Map.

Zaletą Bosch Radar Road Siganture jest jego niezawodność – w przeciwieństwie do map, które do lokalizacji pojazdów korzystają wyłącznie z danych wideo, z Radar Road Signature można korzystać także
w nocy i w warunkach o słabej widoczności. Produkt Boscha potrzebuje zaledwie pięciu kilobajtów danych
na kilometr, które są przesyłane do chmury, co jest połową przepustowości niezbędnej do mapowania opartego na systemie wideo.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Harold Goddijn, TomTom CEO, powiedział – Ciężko pracowaliśmy aby stworzyć mapę HD na potrzeby autonomicznej jazdy oraz TomTom RoadDNA. To fascynujące, że wraz z firmą Bosch możemy zaprezentować nowy produkt, jakim jest Radar Road Signature, który znacznie zwiększa dokładność lokalizacji w każdych okolicznościach.

– Radar Road Signature jest milowym krokiem na drodze do autonomicznej jazdy. Produkt umożliwi pojazdom autonomicznym dokładne określenie ich lokalizacji przez cały czas – powiedział Dr Dirk Hoheisel, członek zarządu firmy Bosch.

Bosch chce wprowadzić Radar Road Signature na rynek w Europie oraz USA najpóźniej w roku 2020.

Źródło: TomTom

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę