Bosch Power Tools planuje nabyć udziały w FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH

Bosch Power Tools i dostawca robotów szlifierskich Bosch

Bosch Power Tools planuje nabyć prawie 50% udziałów w FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH, jednym z wiodących światowych dostawców w dziedzinie automatyki stykowej. Firma ta ma siedzibę w Linz w Austrii oraz inne lokalizacje dystrybucyjne w USA i Chinach. Umowy w tej sprawie zostały podpisane przez Bosch Power Tools i FerRobotics 29 września 2023 r.  

Dzięki planowanemu zaangażowaniu w FerRobotics otwieramy nowe segmenty rynku w branży osprzętu, systematycznie napędzając nasz wzrost – mówi Thomas Donato, prezes Bosch Power Tools. – Centralnym punktem naszych rozważań zawsze jest użytkownik końcowy naszych produktów, stanowiąc jednocześnie motywację do nabycia udziałów w FerRobotics. W połączeniu z naszą unikalną ofertą materiałów ściernych do zastosowań przemysłowych, roboty wyposażone w czułość dotykową rozwijają swój pełny potencjał i generują maksymalną wartość dodaną. 

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

FerRobotics zatrudnia obecnie około 50 pracowników i spodziewa się, że w bieżącym roku podatkowym osiągnie sprzedaż na poziomie dwucyfrowej kwoty miliona euro. Cena nabycia nie została ujawniona, a zakup udziałów podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

FerRobotics została założona w 2006 r. przez Ronalda Naderera, który przez cały czas pełni funkcję Dyrektora Generalnego. Jego wizją było uproszczenie złożonych procesów, wypełnienie luk w automatyzacji przedsiębiorstw i podniesienie jakości produkcji.

Naszą podstawową kompetencją technologiczną są inteligentne rozwiązania automatyzacji kontaktowej, roboty wrażliwe na dotyk, niezawodne, wydajne i przyjazne dla użytkownika  –  mówi Ronald Naderer. – Opatentowana przez nas technologia i asortyment produktów rewolucjonizują wykańczanie powierzchni w procesach szlifowania i polerowania w różnych wiodących branżach od ponad 15 lat. Obecnie chcemy, aby w przyszłości miały jeszcze szerszą dystrybucję. Wraz z zespołem jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości podjęcia współpracy i chcemy kontynuować historię sukcesu FerRobotics razem z Bosch Power Tools.

Źródło: Bosch

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę