Wysoka jakość, niższa cena. Program Bosch eXchange dla wtryskiwaczy Common Rail

Program Bosch eXchange dla wtryskiwaczy Common Rail Bosch
7.12.2023

Wtryskiwacze są ważnym, ale też bardzo narażonym na zużycie elementem układu wtryskowego Common Rail w silnikach Diesla. Przy ich wymianie warto skorzystać z programu Bosch eXchange (BX). Fabrycznie regenerowane produkty BX to wysoka jakość w niższej cenie. Dowiedz się, jak krok po kroku przeprowadzany jest proces regeneracji fabrycznej. 

Wtryskiwacze – ważny element układu Common Rail

Wtryskiwacze są nieodłączną częścią układu wtrysku paliwa Common Rail silników wysokoprężnych. To one podają odpowiednią dawkę paliwa pod właściwym ciśnieniem do komory spalania i zapewniają jego rozpylenie. Niestety podczas pracy są poddawane znacznym obciążeniom, wynikającym między innymi z wysokich temperatur i bardzo dużego ciśnienia. Dobrym sposobem naprawy tych części, zarówno pod względem jakościowym jak i ekonomicznym,  jest zastosowanie regenerowanych fabrycznie wtryskiwaczy Bosch eXchange.

Powiązane firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Opłacalna wymiana w programie Bosch eXchange

Program wymiany Bosch eXchange (w skrócie BX) zakłada sprzedaż naprawionego przez firmę Bosch urządzenia oraz zwrot zużytego urządzenia w otrzymanym, oryginalnym opakowaniu (tzw. „back in box“). Za każde zakupione w programie wymiany urządzenie klient ma prawo do zwrotu jednego, zużytego urządzenia – jest to zasada „sztuka za sztukę“. Wszystkie produkty programu wymiany BX regenerowane są w fabrykach firmy Bosch przy użyciu oryginalnych części zamiennych, przy czym 100 % części eksploatacyjnych podlega wymianie na nowe. Pozostałe części weryfikuje się szczegółowo pod kątem dalszej przydatności w procesie regeneracji. Dzięki temu uzyskuje się bardzo wysoką jakość. Jednocześnie cena części BX jest dużo korzystniejsza dla klienta.

BX – to się opłaca!
Warto wybierać fabrycznie regenerowane produkty BX, ponieważ:
    • są zazwyczaj znacznie tańsze od nowych części,
    • przechodzą rygorystyczne testy, takie same, jakim podlegają ich nowe odpowiedniki,
    • ich wybór pozwala zmniejszyć zużycie surowców naturalnych, a więc chroni środowisko.

 

Części regenerowane fabrycznie

Cały proces regeneracji fabrycznej rozpoczyna się w punkcie selekcji w Polsce. Pierwszym etapem jest wyjęcie rdzenia z opakowania, zeskanowanie etykiety z opakowania oraz kontrola wizualna części. Po gruntownym wyczyszczeniu powierzchni zewnętrznej rdzenia następuje jego kompletny demontaż.

Na kolejnym etapie czyści się poszczególne elementy wtryskiwacza, aby zweryfikować, czy spełniają wszystkie wymogi techniczne. Jeśli jakiś podzespół wtryskiwacza nie spełnia kryteriów, to wymienia się go na nowy. Dodatkowo elementy zużywające się (w przypadku wtryskiwacza są to przede wszystkim końcówka wtrysku oraz zaworek sterujący) są zawsze wymieniane na nowe, oryginalne części Bosch. W kolejnym kroku przeprowadza się montaż, taki sam jak montaż fabryczny, z uwzględnieniem udoskonaleń wprowadzonych w produkcji seryjnej. Na koniec przeprowadzane są rygorystyczne testy – dzięki nim wiadomo, że część regenerowana spełnia dokładnie te same wymagania, jak część nowa przeznaczona na rynek OE.

schemat regeneracji wtryskiwaczy

Zużyte urządzenie zwracane w ramach programu BX musi spełniać ściśle określone kryteria. Listę kryteriów znajdziesz na stronie www.boschbx.pl. Pamiętaj, że przypadku spełnienia tych wymagań punkt zwrotu nie może odmówić przyjęcia zużytej części. 

Korzystaj z programu BX i ciesz się wysoką jakością w korzystnej cenie!

grafika programu Bosch eXchange

Kryteria zwrotu wtryskiwaczy Common Rail Boscha

Czy wiesz, że większość zwracanych wtryskiwaczy Boscha jest akceptowana w programie Bosch eXchange?

Kryteria techniczne stanowią kluczową część weryfikacji rdzenia. Wszystkie muszą być spełnione, aby część nie została odrzucona. 

Kryteria techniczne dotyczą:
    • kompletności,
    • uszkodzeń mechanicznych,
    • korozji.

Komplet kryteriów znajduje się na stronie www.boschbx.pl. Pamiętaj, że przypadku spełnienia tych wymagań punkt zwrotu nie może odmówić przyjęcia zużytej części.

Korzystaj z programu BX i ciesz się wysoką jakością w korzystnej cenie!

Artykuł sponsorowany Bosch

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma Bosch oferuje kompletny program wyposażenia warsztatów i stacji kontroli pojazdów oraz ok. 100 000 artykułów motoryzacyjnych do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Poza tym prowadzi doradztwo techniczne oraz szkolenia a także zarządza siecią autoryzowanych serwisów samochodowych pod nazwą Bosch Service i Auto Crew. Ponadto jest producentem wysokiej jakości części zamiennych, które czynią jazdę bezpieczną, przyjemną i przyjazną dla środowiska. Technologie i produkty firmy Bosch są stosowane w niemal wszystkich pojazdach na całym świecie.

Oferta:

  • części samochodowe: akumulatory, alternatory i rozruszniki, filtry, paski napędowe, zestawy rozrządu, przewody zapłonowe, świece zapłonowe, świece żarowe, układy hamulcowe, układy wtryskowe benzyny, układy wtryskowe oleju napędowego oraz ich podzespoły, systemy oczyszczania spalin denoxtronic i podzespoły, wycieraczki szyb samochodowych, reflektory, żarówki,
  • urządzenia diagnostyczne: przyrządy do diagnostyki silnika, testery usterek wraz z oprogramowaniem diagnostycznym ESI[tronic], analizatory spalin i dymomierze, linie diagnostyczne i rolki hamulcowe, przyrządy do ustawienia świateł i zbieżności kół, hamownie oraz stoły probiercze do pomp wtryskowych, warsztatowe ładowarki akumulatorów oraz testery akumulatorów.

W ofercie znajdują się również podnośniki, urządzenia do obsługi klimatyzacji, szarpaki, odciągi spalin, sprzęt do wymiany ogumienia (wyważarki, montażownice), systemy do pomiarów i napraw samochodów powypadkowych.

Profil Firmy

Bosch - Robert Bosch Sp. z o.o.