O FIRMIE
HELLA Polska Sp. z o.o. istnieje od 1993 r. Firma obsługuje rynek polski, litewski, łotewski, estoński, ukraiński, rumuński oraz wiekszą część bałkańskiego, prowadząc dystrybucję towarów na rynku wtórnym w następujących głównych grupach produktowych: oświetlenie (w tym żarówki samochodowe), elektronika, elektrotechnika. Ponadto pod nazwą Hella Gutmann oferuje elementy wyposażenia warsztatowego: urządzenia diagnostyczne mega macs, ścianki kalibracyjne CSC-Tool oraz urządzenia do regulacji świateł SEG. Dostarcza również produkty – głównie oświetleniowe – bezpośrednio do lokalnych producentów autobusów, maszyn rolniczych, pojazdów specjalnych i innych.
Uzupełnieniem oferty produktowej jest rozbudowana oferta w zakresie wspomagania sprzedaży i serwisu technicznego m.in. kompleksowy program szkoleń czy szereg usług dedykowanych warsztatom, w tym infolinia techniczna (Hella Gutmann).
Oferta:
- oświetlenie
- elektryka
- elektronika
- wyposażenie warsztatowe (urządzenia diagnostyczne i narzędzia)
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronach:
oraz do śledzenia nas na naszym FB: https://pl-pl.facebook.com/hella.polska/ i YT: https://www.youtube.com/user/hellapolska
Informacje firmowe
Narzędzia diagnostyczne
Dane diagnostyczne – przepisy, wymagania i niezbędne narzędzia
W dzisiejszym coraz bardziej zdigitalizowanym świecie istotną rolę odgrywają dane – dostęp do nich, możliwość ich gromadzenia czy analizowania. W branży warsztatów motoryzacyjnych szczególnie ważny jest dostęp do wszelkiego rodzaju danych i funkcji diagnostycznych, bez których całościowa diagnostyka współczesnych modeli jest praktycznie niemożliwa. Na szczęście są odpowiednie przepisy i rozwiązania, dzięki którym również niezależne warsztaty mogą korzystać z tego typu danych producentów pojazdów.
Elektryka i elektronika
HELLA stawia na silny program produktowy z zakresu elektryki i elektroniki
Do 30% wartości dobrze wyposażonego nowego samochodu stanowi jego układ elektryczny i – co więcej – elektroniczny. To nie jest kwestia mody, ale wynik rosnących wymagań konsumentów w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i infotainment.
Narzędzia diagnostyczne
Miernik wysokiego napięcia w pracy z pojazdami elektrycznymi
W erze dynamicznej elektryfikacji segmentu samochodów osobowych, rozważania, czy auto elektryczne jest przyszłością, czy nie, możemy odstawić na boczny tor. Według PZPM w 2021 roku liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych (BEV) i z napędem hybrydowym plug-in (PHEV) wzrosła o 93% w stosunku do roku 2020. Łącznie 38 tys. aut z układami wysokiego napięcia przybyło na polskich drogach. Faktem jest, że liczba nowych aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym stale wzrasta, a co za tym idzie, wzrasta też zapotrzebowanie ich serwisowania.
Oświetlenie
Światła bardzo inteligentne
Automatyczne włączanie świateł mijania w tunelu, automatyczna zmiana świateł drogowych na światła mijania, doświetlanie statyczne i dynamiczne zakrętów – wszystko to oferują nowe systemy oświetlenia nowoczesnych pojazdów. Systemom tym zaczęliśmy przypisywać znamiona inteligencji. Jednak to tylko automatyka i możliwości wykorzystania zaawansowanych technicznie czujników.
Elektryka i elektronika
Elektronika układu wydechowego – wybrane elementy
Wraz z rozwojem motoryzacji oraz znacznym zwiększeniem liczby samochodów na drogach, dostrzeżono potrzebę ograniczania emisji szkodliwych związków. Celem jest redukcja gazów cieplarnianych, które w negatywny sposób wpływają na nasze środowisko naturalne. Z biegiem lat przepisy regulujące dopuszczalne wartości emisji szkodliwych substancji wciąż są zaostrzane tak, żeby w 2030 r. osiągnąć poziom o 40% mniejszy niż notowany przed rokiem 2005.
Silnik i układ napędowy
Elektryczna regulacja VNT
Wraz z pojawieniem się na początku lat 90. XX w. turbosprężarek ze zmienną, regulowaną geometrią łopatek kierownicy spalin (VNT – Variable Nozzle Turbine) – które mają za zadanie m.in. zminimalizowanie występowania tzw. turbodziury – zaczęto zastanawiać się, co zrobić, aby regulacja przebiegała szybciej i efektywniej.
Technika motoryzacyjna
Inteligentne oświetlenie matrycowe
Automatyczne włączanie świateł mijania w tunelu, automatyczna zmiana świateł drogowych na mijania, doświetlanie statyczne i dynamiczne zakrętów – wszystko to oferują nowe systemy oświetlenia nowoczesnych pojazdów. Systemom tym zaczęliśmy przypisywać znamiona inteligencji. Jednak to tylko automatyka i możliwości wykorzystania zaawansowanych technicznie czujników.
Części i akcesoria
HELLA wyposaża modele Mercedes-Benz
Wraz z Daimler, HELLA z powodzeniem przeniosła technologię matrycy LED z segmentu luksusowego do segmentów samochodów kompaktowych i średniej wielkości. Oprócz innych produktów oświetleniowych komponenty elektroniczne HELLA są również zintegrowane z różnymi modelami.
Rynek
HELLA laureatem nagrody "Automotive Innovations Awards 2019" w kategorii Powertrtain
HELLA, ekspert ds. Oświetlenia i elektroniki, otrzymał nagrodę Automotive INNOVATIONS Award 2019 w kategorii „Powertrain”, wspólną nagrodę Centrum Zarządzania Motoryzacją (CAM) oraz firmy audytorskiej i konsultingowej PwC.
Rynek
Ważny etap budowy pierwszego budynku kolejnej inwestycji Hillwood zakończony
Nad Centrum Logistycznym Hillwood Łódź Górna zawisła wiecha. Tym samym zakończył się ważny etap budowy pierwszego budynku kolejnej już inwestycji Hillwood w Polsce Centralnej. Docelowa powierzchnia powstającego parku magazynowego wyniesie niemal 170 tys. m2, a pierwsza z dwóch hal będzie gotowa w listopadzie 2019 roku. Z nieruchomości korzystać będą mogli najemcy z wielu branż, w tym logistycznej, handlowej, e-commerce, dystrybucyjnej i produkcyjnej.
Technika motoryzacyjna
Koncepcyjne oświetlenie Hella w nowym Audi A8
Hella wprowadziła kompleksowe rozwiązanie oświetleniowe dla nowego Audi A8. Jest to połączenie inteligentnego bezpieczeństwa wraz z komfortem i efektowną iluminacją. Światło pełni tutaj nie tylko rolę bezpieczeństwa, ale również spełnia funkcję wyrafinowanej stylistyki.
Części zamienne
Nowość w ofercie części zamiennych HELLA
Oferta części zamiennych HELLA obejmuje teraz sprzęgła jednokierunkowe do alternatorów. Powodem rozszerzenia oferty był fakt, że sprzęgła jednokierunkowe są częściami zużywającymi się. W okresie eksploatacji alternatora wynoszącym z reguły od 100 000 do 150 000 km sprzęgło jednokierunkowe wymaga wymiany już po przejechaniu 60 000 do 80 000 km, zatem jego żywotność jest dwa razy krótsza niż alternatora.
Rynek
HELLA prezentuje innowacje w oświetleniu roboczym
HELLA jako ekspert w dziedzinie oświetlenia nieustannie poszerza swoją ofertę oświetlenia roboczego w technologii LED. Firma zaprezentowała swoje najnowsze reflektory robocze na Automechanice – wiodących międzynarodowych targach dla przemysłu motoryzacyjnego, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w dniach 13–17 września 2016.