MAHLE i FORVIA HELLA sprzedały swoje udziały w spółce BHTC

MAHLE i FORVIA HELLA sprzedały swoje udziały MAHLE

Firma MAHLE Behr GmbH & Co. KG, spółka zależna Grupy MAHLE („MAHLE”), oraz HELLA GmbH & Co. KGaA („FORVIA HELLA”) pomyślnie zakończyły sprzedaż swoich 50-procentowych udziałów w spółce joint venture Behr-Hella Thermocontrol („BHTC”) firmie AUO Corporation. Strony podpisały umowę sprzedaży udziałów 2 października 2023 r., a transakcja została zatwierdzona przez odpowiednie władze. Całkowita cena zakupu jest róna wartości przedsiębiorstwa i wynosi 600 mln euro. 

Powiązane firmy

Sprzedaż udziałów w BHTC, która została sfinalizowana, jest wynikiem konstruktywnych dyskusji między MAHLE a FORVIA HELLA, dotyczących przyszłego pozycjonowania i profilu firmy BHTC. Te rozmowy zostały podjęte w kontekście klauzuli, która dotyczyła zmiany kontroli w umowie joint venture – po tym, jak FORVIA (dawniej: Faurecia) przejęła większościowy udział w FORVIA HELLA.

Firma BHTC, z siedzibą w Lippstadt, jest światowym liderem na rynku jednostek sterujących klimatyzacją i specjalizuje się w rozwiązaniach systemowych w obszarze HMI (Human Machine Interface). Obecnie firma zatrudnia około 3100 osób na całym świecie i wygenerowała sprzedaż w wysokości 634 mln euro w 2023 r.

Żródło: MAHLE

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę