Cyfrowy system reflektorów SSL | HD otrzymuje nagrodę CES 2023 Innovation Award

FORVIA firmy HELLA otrzymuje prestiżową nagrodę CES 2023 FORVIA

Hella otrzymuje prestiżową nagrodę CES 2023 Innovation Award w kategorii „Vehicle Tech & Advanced Mobility” za cyfrowy, oparty na chipie system reflektorów „Solid State Lighting | High Definition” (SSL | HD).

Technologia SSL | HD firmy HELLA stanowi ewolucyjny rozwój systemów matrycowych LED: dzięki tej innowacji źródło światła jest jeszcze bardziej zminiaturyzowane, tak że na jednym chipie można umieścić do 25 000 pikseli LED w znacznie mniejszej przestrzeni montażowej. Zapewnia to nie tylko lepsze oświetlenie drogi, ale także umożliwia nowe funkcje oświetleniowe, takie jak projekcja bezpiecznych odległości lub oznaczeń pasów ruchu na drodze. Zmniejszenie przestrzeni montażowej wymaganej dla modułu świetlnego nawet o 75% stwarza zupełnie nowe możliwości integracji reflektora z architekturą pojazdu. Seryjna produkcja pierwszego na świecie reflektora SSL | HD rozpoczęła się niedawno w firmie HELLA.

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Kierujemy się ambicją, aby nadal przesuwać granice tego, co jest wykonalne w technologii oświetlenia samochodowego, a tym samym zapewnić większe bezpieczeństwo, wydajność i komfort w ruchu drogowym. Dlatego to wielki zaszczyt być nagrodzonym prestiżową nagrodą CES 2023 Innovation Award. W końcu targi Consumer Electronics Show od wielu lat są głównym punktem zainteresowania innowacji i najnowszych technologii, a ich znaczenie już dawno wykracza poza elektronikę użytkową  – mówi Yves Andres, członek zarządu odpowiedzialny za globalną działalność oświetleniową HELLA

CES Innovation Awards, organizowany przez Consumer Technology Association, to coroczny konkurs, który wyróżnia wybitne wzornictwo i technologię w 28 kategoriach produktów. Zwycięzców wybiera wysoko utytułowane jury. CES (Consumer Electronics Show) to jedne z największych na świecie targów, szczególnie w zakresie elektroniki użytkowej. Targi odbędą się w Las Vegas w stanie Nevada od 5 do 8 stycznia 2023 r.

Źródło: FORVIA

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę