Matrix LED – nowy poziom oświetlenia samochodowego

Matrix LED – nowy poziom oświetlenia samochodowego Hella

HELLA i Porsche, w ścisłej współpracy, wprowadzili na rynek pierwszy na świecie reflektor o wysokiej rozdzielczości oparty na technologii Matrix LED. Dzięki ponad 32 000 indywidualnie sterowanym pikselom na każdym reflektorze, technologia oświetlenia samochodowego została wzniesiona na zupełnie nowy poziom.

Cyfrowy system reflektorów SSL | HD jest teraz dostępny po raz pierwszy w nowym Porsche Cayenne jako opcjonalne wyposażenie dodatkowe. Nigdy wcześniej reflektorom nie stawiano tak wysokich wymagań w zakresie funkcjonalności, precyzji i niezawodności w produkcji seryjnej.

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.
Hella & Porsche

W porównaniu z konwencjonalnymi reflektorami – przestrzeń wymagana na moduł światła została zmniejszona nawet o 75%. System reflektorów o wysokiej rozdzielczości realizuje nie tylko dalsze ulepszenia już dostępnych funkcji, takich jak adaptacyjne, nieoślepiające światła drogowe, ale także najbardziej wymagające nowe funkcje oświetleniowe.

Dla przykładu, na autostradzie lub na wąskich objazdach robót drogowych optymalny pas ruchu może być dynamicznie rzutowany na drogę, aby zapewnić kierowcy dodatkowe wsparcie w bezpiecznym prowadzeniu pojazdu.

Dzięki naszemu cyfrowemu systemowi reflektorów SSL | HD zapewniamy użytkownikowi końcowemu najlepszą widoczność w każdej sytuacji na drodze. W ten sposób aktywnie zwiększamy bezpieczeństwo w ruchu drogowym i dodatkowo zwiększamy komfort jazdy – mówi dyrektor zarządzający ds. Oświetlenia w Hella, Yves Andres.

Informacja prasowa: Hella

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę