HELLA stawia na silny program produktowy z zakresu elektryki i elektroniki

HELLA stawia na ofertę z zakresu elektryki i elektroniki Faurecia
28.2.2023

Do 30% wartości dobrze wyposażonego nowego samochodu stanowi jego układ elektryczny i – co więcej – elektroniczny. To nie jest kwestia mody, ale wynik rosnących wymagań konsumentów w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i infotainment.

Jednak wszystko, co jest zainstalowane w samochodzie, może pewnego dnia ulec uszkodzeniu. W 2007 r. ADAC ustalił, że 52% wszystkich awarii jest spowodowanych uszkodzonym oprogramowaniem lub elektroniką. Po 2015 r. liczba ta wyniosła ponad 60% i nadal rośnie. Wynika z tego, że w przyszłości rynek serwisowania pojazdów będzie wiązał się z mniejszą liczbą napraw układów wydechowych, zawieszenia czy uszczelek, a więcej z kasowaniem błędów i komunikatów. Powoduje to gwałtowny wzrost zapotrzebowania na kompetentną diagnostykę, elektryczne i elektroniczne części zamienne oraz usługi techniczne. Ogromne wymagania wobec hurtowni i warsztatów, ale jednocześnie bardzo lukratywny potencjał zysków i lojalności klientów. Wykorzystaj ten potencjał razem z HELLA, zanim zrobią to inni!

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Zatem liczba i złożoność komponentów elektronicznych stosowanych w pojazdach wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż jako HELLA zaczynaliśmy od elektroniki oświetleniowej, teraz staliśmy się ekspertem w zakresie wszelkiego rodzaju rozwiązań elektroniki samochodowej.

części elektroniczne

Nasze portfolio produktów obejmuje zarówno złożoną elektronikę nadwozia, taką jak centralne jednostki sterujące (np. układem ABS czy bezkluczykowe systemy dostępu do pojazdu), jak i różne komponenty elektroniczne z wszystkich innych układów pojazdu (w tym wszelkiego rodzaju czujniki, przełączniki, pompy próżniowe, siłowniki elektromechaniczne czy cewki zapłonowe). Jesteśmy również aktywni w szybko rozwijających się segmentach systemów zarządzania energią (np. przetwornice DC/DC czy inteligentny czujnik akumulatora) i wspomagania kierowcy (np. radary martwego pola), gdzie oferujemy szeroką gamę atrakcyjnych innowacji. Nie można zapomnieć o bardzo szerokiej gamie przekaźników, jak do kierunkowskazów, pompy paliwa, wycieraczek, czy również tak oczywistych komponentach jak sygnały dźwiękowe.

Hella promocja

Choć powiązanie pomiędzy pierwszym montażem OEM a rynkiem wtórnym IAM jest bardzo silne (HELLA transferuje większość innowacji do rynku wtórnego, co sprawia, że są dostępne dla rynku napraw), to asortyment należałoby pogrupować w sposób bliższy „aftermarketowi”.

Czujniki

Umożliwiają płynną pracę silnika czy całego pojazdu, takie jak: czujniki prędkości, przepływomierze powietrza, czujniki spalania stukowego, czujniki ciśnienia doładowania/ciśnienia w kolektorze, czujniki temperatury płynu chłodzącego/oleju/powietrza, sondy lambda, czujniki temperatury/ciśnienia spalin, czujniki poziomu oleju, płynu do spryskiwaczy, położenia pedału przyspieszenia i położenia przepustnicy i wiele innych – tworząc z silników nowoczesne agregaty napędowe. A ponieważ bez nich silnik nie pracowałby właściwie, bezbłędnie działające czujniki HELLA zapewniają systemowi zarządzania silnikiem wiarygodnie mierzone wartości. Oprócz tego czujniki parkowania, światła/deszczu, czy ciśnienia w oponach.

czujniki

Układ zapłonowy

To przede wszystkim szeroka oferta cewek zapłonowych, niezawodnych, niedrogich i najwyższej jakości. Jakość cewek zapłonowych jest zapewniona m.in. w wyniku wysokiego poziomu automatyzacji procesów produkcyjnych, poprzez zastosowanie materiałów, liczbę pasm nawijających i ich odporność na wysoką temperaturę. Cewki zapłonowe HELLA gwarantują zapłon nawet w ekstremalnych warunkach, a także kompatybilność elektromagnetyczną z wrażliwymi na pole magnetyczne elementami elektroniki pojazdu (ECE R10). Dzięki ciągłej optymalizacji asortymentu można było wyeliminować często występujące usterki dostępnych na rynku cewek zapłonowych. Efektem końcowym jest zwiększona wydajność i żywotność serii HELLA.

cewki zapłonowe

Siłowniki elektromechaniczne

Zapalanie, dokręcanie, przekręcanie, otwieranie czy zamykanie – to w tych czynnościach nasze siłowniki wykonują najlepiej swoją pracę. Wszędzie tam, gdzie w pojazdach wymagane jest precyzyjny nastaw elementu wykonawczego, HELLA oferuje najwyższej jakości rozwiązania, takie jak: zawory EGR, elektromechaniczne przepustnice, elektromechaniczne regulatory turbin, elementy pozycjonujące centralny zamek, zawory przełączające. Dla siłowników HELLA ruch to rutyna.

siłownik

Przekaźniki, przerywacze kierunkowskazów i jednostki sterujące

Zasada jest prosta – wyzwanie ogromne, w końcu nasze przekaźniki, przerywacze i sterowniki mają wykonywać swoją pracę niezawodnie przez długi czas. A ponieważ perfekcja i trwałość są jedną z naszych mocnych stron w najdrobniejszych szczegółach, HELLA oferuje najbardziej niezawodne produkty i jeden z najszerszych asortymentów w tym sektorze: mini przekaźniki, przekaźniki o wysokiej wydajności, mikro przekaźniki, przekaźniki rozłączające akumulator i przekaźniki półprzewodnikowe do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych. Mamy jednostki z pojedynczym układem klasyfikacji, dwuobwodowe i trzyobwodowe, sterowniki czasowe, do świateł ostrzegawczych, kierunkowskazów LED, a także moduły włączników światła – HELLA zamienia zasadę w wiele możliwości technicznych.

przekaźniki

>>Zobacz więcej informacji nt. oferty firmy HELLA z zakresu elektryki i elektroniki<<

Przełączniki

Firma HELLA dostarcza wyłączniki do każdej funkcji: wyłączniki on/off, wyłączniki ciągnione do systemów awaryjnych, czujniki świateł hamowania, włączniki światła, wyłączniki alarmowe, elektryczne przełączniki szyb, przełączniki kierunkowskazów, włączniki/wyłączniki zapłonu, wyłączniki awaryjne, przełączniki wielofunkcyjne, wyłączniki rozłączające, przełączniki nożne do platform załadunkowych,  dmuchawy powietrza, przełączniki otwarcia drzwi,  przełączniki kołyskowe, podświetlane, przykręcane, przypinane lub obrotowe w kolorze czarnym, srebrnym, gładkim lub ziarnistym. Tak duży wybór do wszystkiego, co można włączyć lub wyłączyć w pojeździe – a jednak wszystkie nasze przełączniki mają jedną wspólną cechę: jakość HELLA.

przełączniki

Alternatory i rozruszniki

Sprawdzona jakość, łatwa obsługa i przystępna cena – to właśnie oznacza gama produktów HELLA „Core-Free Parts”.

    1. Jakość. Wszystkie rozruszniki i alternatory spełniają wysokie wymagania jakościowe Centrum Doskonałości HELLA.
    2. Łatwa obsługa. Używane części nie muszą już być zwracane dzięki rezygnacji z systemu kaucji. Przetwarzanie gwarancji jest po prostu obsługiwane przez odpowiedni warsztat lub przez odpowiedniego sprzedawcę, który sprzedał produkt.
    3. Cena. Nowe części bez rdzenia są opłacalnym wyborem dla użytkowników zwracających uwagę na cenę – oczywiście bez utraty jakości!

alternator i rozrusznik

Asortyment obejmuje ponad 1300 numerów artykułów z sektora pojazdów osobowych i użytkowych, z pokryciem rynku około 85%. Wszystkie nowe części bez rdzenia są łatwe do zidentyfikowania dzięki wyraźnemu oznaczeniu TecDoc i opakowaniu.

Dzięki ciągłym kontrolom i dalszemu rozwojowi rozruszniki i alternatory HELLA są w stanie spełnić normę OE i zagwarantować najwyższą wydajność w uczciwej cenie.

Regulatory napięcia i koła pasowe alternatora ze sprzęgłem

Koryguje napięcie wytwarzane przez alternator. W firmie HELLA można znaleźć szeroką gamę precyzyjnych i niezawodnych regulatorów do wielu pojazdów. Nowoczesna technologia HELLA umożliwia ochronę elektroniki pojazdu przed nadmiernym napięciem i utrzymywanie naładowania akumulatora na stałym poziomie. Oprócz tego w ofercie znaleźć można koła pasowe ze sprzęgłem jednokierunkowym do większości popularnych pojazdów.

regulator napięcia

Elektryka i elektronika oświetleniowa

W firmie HELLA fakt, że łączymy pod jednym dachem wiedzę z zakresu oświetlenia i elektroniki, stawia nas w wyjątkowej pozycji technologicznej. Daje nam to znaczną przewagę nad konkurencją, którą zdecydowanie zamierzamy utrzymać i wzmocnić w przyszłości – szczególnie, jeśli chodzi o dynamiczne systemy oświetleniowe. Dynamiczne systemy oświetleniowe obecne na rynku będą w przyszłości w coraz większym stopniu powiązane z technologiami kamer. Te zaawansowane systemy zapewniają klientom najlepsze możliwe warunki oświetleniowe w każdej sytuacji na drodze, znacznie zwiększając bezpieczeństwo czynne. HELLA ma wszechstronne oświadczenie w rozwoju, projektowaniu systemów i produkcji wszystkich tych systemów, dzięki czemu możemy zapewnić klientom optymalne rozwiązania.

elektronika oświetleniowa

Diagnostyka i naprawa z Hella Gutmann

HELLA GUTMANN SOLUTIONS to partnerstwo wiodącej europejskiej marki diagnostycznej GUTMANN MESSTECHNIK ze światowym liderem w dziedzinie elektroniki i systemów samochodowych HELLA – perfekcyjna synergia.

Asortyment HELLA GUTMANN SOLUTIONS obejmuje:
    • Światowej klasy narzędzia diagnostyczne z najnowocześniejszymi funkcjami
    • Kompleksowe dane pojazdu
    • Wiodące na rynku rozwiązanie do kalibracji kamer i radarów dla pojazdów wyposażonych w ADAS
    • „Naprawa w czasie rzeczywistym”, która zapewnia bezpośredni dostęp do zespołu technicznego HELLA GUTMANN SOLUTIONS.

diagnostyka

Jedno z urządzeń tego renomowanego producenta można pozyskać w ramach promocji za osiągnięcie celu zakupowego na produktach z zakresu elektryki (w tym materiały instalacyjne), elektroniki, żarówek i wycieraczek. Więcej informacji znajdziesz u swojego dystrybutora.

Artykuł sponsorowany Hella

HELLA Polska Sp. z o.o.

HELLA Polska Sp. z o.o.

HELLA Polska Sp. z o.o. istnieje od 1993 r. Firma obsługuje rynek polski, litewski, łotewski, estoński, ukraiński, rumuński oraz wiekszą część bałkańskiego, prowadząc dystrybucję towarów na rynku wtórnym w następujących głównych grupach produktowych: oświetlenie (w tym żarówki samochodowe), elektronika, elektrotechnika. Ponadto pod nazwą Hella Gutmann oferuje elementy wyposażenia warsztatowego: urządzenia diagnostyczne mega macs, ścianki kalibracyjne CSC-Tool oraz urządzenia do regulacji świateł SEG. Dostarcza również produkty – głównie oświetleniowe – bezpośrednio do lokalnych producentów autobusów, maszyn rolniczych, pojazdów specjalnych i innych.

Uzupełnieniem oferty produktowej jest rozbudowana oferta w zakresie wspomagania sprzedaży i serwisu technicznego m.in. kompleksowy program szkoleń czy szereg usług dedykowanych warsztatom, w tym infolinia techniczna (Hella Gutmann).

Oferta:

  • oświetlenie
  • elektryka
  • elektronika
  • wyposażenie warsztatowe (urządzenia diagnostyczne i narzędzia)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronach:

oraz do śledzenia nas na naszym FB: https://pl-pl.facebook.com/hella.polska/ i YT: https://www.youtube.com/user/hellapolska

Profil Firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.