Produkt nominowany: Radar 77 GHz

Produkt nominowany: Radar 77 GHz Hella
5.7.2021

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Czujniki radarowe stają się coraz ważniejsze zarówno w ruchu drogowym, jak i zastosowaniach poza drogami publicznymi. HELLA działa w branży czujników radarowych od około 20 lat. Była jedną z pierwszych firm, które rozpoczęły ich seryjną produkcję z zastosowaniem w tylnej części pojazdu (np. detekcja obiektów w tzw. martwym polu).

W 2020 r. wprowadziła do oferty radary o częstotliwości 77 GHz. Umożliwia to rozpoznawanie otaczającego terenu w trybie 360° – zarówno obiektów poruszających się wokół pojazdu (takich jak samochody, rowerzyści i piesi), jak i nieruchomych. Radar wykrywa obiekty nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak deszcz, śnieg, mgła i ekstremalne temperatury.

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Kompaktowa konstrukcja czujnika otwiera nowe możliwości integracji, np. w bocznych sekcjach pojazdu. Oprócz pomiaru odległości od obiektu czy przeszkody można również zmierzyć jego względną prędkość.

Działanie bazuje na emisji sygnału opartego na fali ciągłej o modulowanej częstotliwości (frequency modulated continuous wave – FMCW). Sygnał ten (jego częstotliwość), który jest stale emitowany przez czujnik, zmienia się w niewielkim zakresie (szerokości pasma). Gdy tylko sygnał zostanie odbity od obiektu z powrotem do czujnika, odległość i prędkość wykrytego obiektu mogą być obliczone na podstawie różnicy częstotliwości.

HELLA Polska Sp. z o.o.
al. Wyścigowa 6, 02-681 Warszawa
tel. +48 22 514 17 60
infolinia Hella Gutmann: 800 42 55 66
www.hella-gutmann.com

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę