PRODUKT ROKU 2019: Czujnik światła i deszczu

Hella
4.7.2019

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Czujnik światła i deszczu to kolejny dowód pionierskiego ducha firmy HELLA. Czujnik deszczu ułatwia jazdę przez automatyczne włączanie wycieraczek podczas jazdy w deszczu, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania pojazdu. Rozpoznaje intensywność opadów atmosferycznych na przedniej szybie przy użyciu metody optoelektronicznej. Element czujnika składa się z jednej lub kilku diod optycznych (nadajnika), pryzmatu i fotodiody (odbiornika). Strumień światła generowany przez diodę optyczną kierowany jest przez pryzmat na przednią szybę i po odbiciu od zewnętrznej powierzchni szyby trafia do fotodiody.

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Moduł czujnika deszczu i światła jest jednym z najmniejszych czujników tego typu na rynku i charakteryzuje się modułową, elastyczną w zastosowaniu konstrukcją. Łączy on w sobie pięć funkcji: czujnika deszczu, światła, nasłonecznienia, wilgotności i widoczności wyświetlacza przeziernego. Te liczne funkcje można połączyć w pakiet zgodnie z wymaganiami klienta.

HELLA Polska Sp. z o.o.
al. Wyścigowa 6, 02-681 Warszawa
tel. +48 22 514 17 60
infolinia Hella Gutmann: 800 42 55 66
www.hella-gutmann.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę