Reflektor: SSL | HD – HELLA – Nominacja: Produkt Roku 2024

Reflektor: SSL | HD – HELLA – Nominacja: Produkt Roku 2024

Kategoria w konkursie: części i akcesoria

Światło na drodze staje się cyfrowe, a to oznacza, że w przyszłości jego rozsył będzie realizowany głównie poprzez cyfrowe sterowanie modułami świetlnymi o wysokiej rozdzielczości. Wprowadzenie przez HELLA na rynek reflektorów SSL | HD (Solid State Lighting | High Definition) to kolejny kamień milowy w rozwoju technologii oświetlenia samochodowego.

Reflektor SSL | HD – ewolucja systemów matrix LED

Moduł matrycy Solid-State Lighting High-Definition (SSL | HD) z technologią Liquid Crystal HD umożliwia w pełni adaptacyjny rozsył światła dostosowany do aktualnej sytuacji na drodze. Nowy reflektor LCD wyświetla światło na drodze w rozdzielczości ponad 32 000 pikseli. Pozwala to na inteligentne i płynne dostosowanie oświetlenia w czasie rzeczywistym do różnych sytuacji na drodze. Piksele są sterowane przez znajdujący się w każdym reflektorze sterownik elektroniczny. 

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Ze względu na dużą ilość danych zastosowano tutaj po raz pierwszy interfejsy GMSL (Gigabit Multimedia Serial Link). Opracowano również specjalne algorytmy do sterowania dwoma źródłami światła w reflektorze za pomocą jednego sterownika. Umożliwiają one obliczanie rozkładu światła w czasie rzeczywistym. 

Wszystko to pozwala na realizację wielu nowych funkcji oświetlenia, np. oznaczenia pasa ruchu, projekcje symboli, a także oświetlenie pasa ruchu i świetlne dywany. Możliwe są również inne funkcje zwiększające bezpieczeństwo, takie jak projekcje odległości bezpieczeństwa lub stref ochronnych dla rowerzystów lub pieszych. 

W technologii SSL | HD firma HELLA jeszcze bardziej zminiaturyzowała źródło światła, co oferuje producentom pojazdów dodatkowe możliwości w ich projektowaniu. Jednocześnie sterowanie punktami świetlnymi odbywa się za pomocą oprogramowania. Oznacza to, że wszystkie niezbędne dostosowania reflektora (np. uwzględniające ruch prawostronny i lewostronny w danym regionie), mogą być odwzorowane w formie czysto cyfrowej.

 hella nowe technologie  HELLA Polska Sp. z o.o.
   Al. Wyścigowa 6, 02-681 Warszawa, tel. 22/514 17 60
   www.hella.com

Konkurs

HELLA Polska Sp. z o.o.

HELLA Polska Sp. z o.o.

HELLA Polska Sp. z o.o. istnieje od 1993 r. Firma obsługuje rynek polski, litewski, łotewski, estoński, ukraiński, rumuński oraz wiekszą część bałkańskiego, prowadząc dystrybucję towarów na rynku wtórnym w następujących głównych grupach produktowych: oświetlenie (w tym żarówki samochodowe), elektronika, elektrotechnika. Ponadto pod nazwą Hella Gutmann oferuje elementy wyposażenia warsztatowego: urządzenia diagnostyczne mega macs, ścianki kalibracyjne CSC-Tool oraz urządzenia do regulacji świateł SEG. Dostarcza również produkty – głównie oświetleniowe – bezpośrednio do lokalnych producentów autobusów, maszyn rolniczych, pojazdów specjalnych i innych.

Uzupełnieniem oferty produktowej jest rozbudowana oferta w zakresie wspomagania sprzedaży i serwisu technicznego m.in. kompleksowy program szkoleń czy szereg usług dedykowanych warsztatom, w tym infolinia techniczna (Hella Gutmann).

Oferta:

  • oświetlenie
  • elektryka
  • elektronika
  • wyposażenie warsztatowe (urządzenia diagnostyczne i narzędzia)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronach:

oraz do śledzenia nas na naszym FB: https://pl-pl.facebook.com/hella.polska/ i YT: https://www.youtube.com/user/hellapolska

Profil Firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Konkurs