FAURECIA nowym, większościowym udziałowcem HELLA

FAURECIA nowym większościowym udziałowcem HELLA Faurecia
2.2.2022

FAURECIA nabyła ok. 79,5% akcji HELLA. Transakcja tworzy 7. co do wielkości dostawcę motoryzacyjnego na świecie i światowego lidera rynku w szybko rozwijających się obszarach technologicznych.

Firma FAURECIA, światowy lider w branży motoryzacyjnej, z sukcesem zakończyła akwizycję firmy HELLA specjalizującej się w oświetleniu i elektronice, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód regulacyjnych. Inwestycja wyniosła 5,3 miliarda euro.

– Otwieramy teraz nowy rozdział w historii naszej firmy – mówi dyrektor generalny HELLA, dr Rolf Breidenbach.  – Chociaż nadal będziemy działać jako prawnie niezależna firma, nasz nowy udziałowiec większościowy, FAURECIA, otwiera dodatkowe możliwości, których nie mielibyśmy sami. kształtować mobilność jutra.

Powiązane firmy

Dyrektor generalny FAURECIA, Patrick Koller, mówi:– HELLA i FAURECIA doskonale się uzupełniają pod względem technologii, klientów i rynków. Dlatego cieszymy się, że HELLA jest teraz częścią Grupy FAURECIA. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać kluczowe tematy przyszłości, a tym samym obie firmy otrzymają dodatkowy impuls. Przede wszystkim HELLA i FAURECIA są zdrowymi, rentownymi firmami z dobrą przyszłością. Dlatego będziemy skutecznie współpracować od pierwszego dnia i natychmiast zająć się potencjałem, który zidentyfikowaliśmy z góry.

Źródło: Hella

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę