FAURECIA nowym, większościowym udziałowcem HELLA

FAURECIA nowym większościowym udziałowcem HELLA Faurecia
2.2.2022

FAURECIA nabyła ok. 79,5% akcji HELLA. Transakcja tworzy 7. co do wielkości dostawcę motoryzacyjnego na świecie i światowego lidera rynku w szybko rozwijających się obszarach technologicznych.

Firma FAURECIA, światowy lider w branży motoryzacyjnej, z sukcesem zakończyła akwizycję firmy HELLA specjalizującej się w oświetleniu i elektronice, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód regulacyjnych. Inwestycja wyniosła 5,3 miliarda euro.

– Otwieramy teraz nowy rozdział w historii naszej firmy – mówi dyrektor generalny HELLA, dr Rolf Breidenbach.  – Chociaż nadal będziemy działać jako prawnie niezależna firma, nasz nowy udziałowiec większościowy, FAURECIA, otwiera dodatkowe możliwości, których nie mielibyśmy sami. kształtować mobilność jutra.

Powiązane firmy

HELLA Polska Sp. z o.o.

Dyrektor generalny FAURECIA, Patrick Koller, mówi:– HELLA i FAURECIA doskonale się uzupełniają pod względem technologii, klientów i rynków. Dlatego cieszymy się, że HELLA jest teraz częścią Grupy FAURECIA. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej obsługiwać kluczowe tematy przyszłości, a tym samym obie firmy otrzymają dodatkowy impuls. Przede wszystkim HELLA i FAURECIA są zdrowymi, rentownymi firmami z dobrą przyszłością. Dlatego będziemy skutecznie współpracować od pierwszego dnia i natychmiast zająć się potencjałem, który zidentyfikowaliśmy z góry.

Źródło: Hella

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę