BILSTEIN / IHR Warszawa Sp. z o.o.
BILSTEIN / IHR Warszawa Sp. z o.o.

BILSTEIN / IHR Warszawa Sp. z o.o.

Rydygiera 8, 01-793 Warszawa, PL

http://bilstein.com

O FIRMIE

IHR jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce marki BILSTEIN – producenta amortyzatorów i zestawów montażowych.

Marka BILSTEIN, należąca dziś do globalnego koncernu ThyssenKrupp, specjalizuje się w produkcji elementów zawieszenia od lat 50. XX wieku. Niemal od samego początku współpracuje z firmami motoryzacyjnymi już na etapie projektowania samochodu. W efekcie nie tylko dostarcza amortyzatory na pierwszy montaż, ale zdobyte know-how wykorzystuje we wszystkich referencjach przeznaczonych na aftermarket. Zasadnicza oferta dzieli się na dwie serie: Replacement i Performance.

W portfolio marki BILSTEIN jest także zawieszenie pneumatyczne, opracowane wspólnie z inżynierami Mercedesa w latach 90. ubiegłego wieku. Dziś z tego rozwiązania korzystają również inne marki: Audi, Jaguar, Land Rover, Porsche czy Volkswagen.

Od ponad 70 lat BILSTEIN aktywnie uczestniczy w motorsporcie. Zdobyte doświadczenia są kolejnym elementem know-how wykorzystywanym przy konstrukcji i produkcji amortyzatorów. Dowodem na jakość oferowanych produktów są liczne nagrody od użytkowników, przyznawane w plebiscytach organizowanych przez pisma motoryzacyjne.

Oferta

Katalog BILSTEIN na aftermarket obejmuje amortyzatory do samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Budowana od ponad 60 lat lista referencji obejmuje niemal 99 proc. użytkowanych pojazdów na całym świecie.

Podstawowa oferta dzieli się na dwie linie amortyzatorów.

Replacement to: odpowiedniki 1:1 fabrycznie montowanych amortyzatorów (B4), sprężyny (B3), zestawy montażowe (B1) oraz zawieszenie pneumatyczne (Airmatic).

Performance to seria amortyzatorów o wyższych niż fabryczne parametrach (B6), przeznaczonych do tuningu w tym pojazdów terenowych (B8) oraz kompletne zestawy, w tym do samochodów o wysokich osiągach (B12, B14 i B16).

BILSTEIN oferuje również zestawy do samochodów wyczynowych biorących udział w rajdach i wyścigach, jak też realizację indywidualnych zamówień.

Obok sprzedaży ważnym elementem działalności marki BILSTEIN jest wszechstronne wsparcie  warsztatów i mechaników. Dla zainteresowanych prowadzone są szkolenia teoretyczne i praktyczne, zarówno w formacie on-line, jak i stacjonarnym.