Podsumowanie akcji BILSTEIN w Polsce

Podsumowanie akcji BILSTEIN w Polsce BILSTEIN
4.11.2020

Zakończyła się tegoroczna edycja akcji z mobilnym testerem zawieszenia BILSTEIN. Z okazji do bezpłatnej kontroli skorzystało blisko dwa tysiące kierowców samochodów osobowych i lekkich dostawczych.

Amortyzator pełni rolę łącznika pomiędzy nadwoziem i kołem. Od jego stanu technicznego zależy więc zachowanie pojazdu na drodze. Każda nieprawidłowość ma bezpośrednie przełożenie na poziom bezpieczeństwa. Dlatego też BILSTEIN, jako konstruktor i producent amortyzatorów, stawia sobie za priorytet pomoc kierowcom także na etapie eksploatacji. Stąd pomysł na międzynarodową akcję z mobilnym testerem zawieszenia, która w Polsce prowadzona jest od 2015 roku.

– Badanie polega na wjeździe samochodu na specjalnie skonstruowaną platformę. Osobno oceniana jest sprawność amortyzatorów przedniej i tylnej osi. Po raz kolejny jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, bo i tegoroczne wyniki potwierdzą fakt co najmniej akceptowalnego stanu technicznego zawieszenia. I to w pojazdach, których średni wiek to dziesięć i więcej lat – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

tester zawieszenia BILSTEIN

W dwóch turach – przed wakacjami i we wrześniu 2020 – tester dostępny był w 39 miejscowościach w różnych regionach Polski. Łącznie przebadano 2145 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Faktycznie liczba była mniejsza, bo część z nich skontrolowano dwukrotnie. Przyczyną było nieodpowiednie ciśnienie w kołach, które ma wpływ na pracę zawieszenia. Na miejscu było ono uzupełniane do wskazanej przez producenta auta wartości.

W 2020 roku nieco ponad 81 proc. pojazdów uzyskało wynik dobry, a niecałe 14 proc. dopuszczalne. Zaledwie pięć procent nie zdało egzaminu. Dane te są zbliżone do tych z lat ubiegłych.

Po zakończeniu badania każdy  kierowca otrzymywał wydruk ze szczegółowymi wynikiem który był indywidualnie omawiany wraz z zaleceniami dotyczącymi dalszej eksploatacji. Osoby zainteresowane uzyskiwały kupon rabatowy na zakup nowych amortyzatorów BILSTEIN.

– Wszystkie nasze akcje prowadzimy we współpracy z lokalnymi warsztatami samochodowymi. Punkty te zrzeszone są w sieciach naszych dystrybutorów, mamy więc zapewnioną dostępność produktów BILSTEIN. Dzięki temu możemy utrzymać ciągłość naszego badania na zasadzie akcja–reakcja. Z rozmów z mechanikami i kierowcami wiem, że to korzystne rozwiązanie dla obu stron. Zapewnia nie tylko utrzymanie pojazdu w sprawności technicznej, ale też wpływa na wyższy poziom naszego bezpieczeństwa na drodze – dodaje Andrzej Wojciech Buczek, z IHR Warszawa.

W celu dalszego popularyzowania bezpiecznego użytkowania pojazdów pomimo potwierdzenia dobrego stanu zawieszenia w samochodach poruszających się po polskich drogach akcja kontynuowana będzie w 2021 roku.

Źródło: BILSTEIN

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę