BILSTEIN w programie szkoleń REPXPERT

BILSTEIN w programie szkoleń REPXPERT BILSTEIN
21.9.2021

Po dwóch wiosennych sesjach, BILSTEIN kontynuuje szkolenie dla mechaników samochodowych w ramach programu REPXPERT. Najbliższe – w formule on-line – odbędzie się 30 września 2021 r.

Szkolenia są jedną z podstawowych form wsparcia mechaników przez markę BILSTEIN. Równą popularnością wśród uczestników cieszą się zagadnienia teoretyczne z budowy i serwisowania amortyzatorów, jak i praktyczne z wykonania wymiany na stanowisku warsztatowym. Częstotliwość prowadzonych zajęć spowolniły obostrzenia związane z koniecznością zachowania dystansu społecznego, stąd pomysł przeniesienia ich w wymiar wirtualny.

– Taka formuła jest bardzo przystępna dla zainteresowanych, ale z komentarzy mechaników wiemy, że wyznaczone terminy nie zawsze pozwalają na przerwanie zleconych przez kierowców napraw. A tych, jak powszechnie wiadomo, przybywa w ostatnim czasie, co oczywiście wszystkich nas cieszy. Jednocześnie poszukiwane są w internecie źródła wiedzy - od podstawowych kwestii po złożone rozwiązania. Odpowiedzią na te potrzeby jest wirtualny program Schaeffler REPXPERT, obejmujący kompleksowo budowę pojazdów mechanicznych. Pozwala on połączyć szkolenie BILSTEIN z marką FAG i szerzej spojrzeć na konstrukcję i pracę zawieszenia – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

Szkolenia BILSTEIN REPXPERT

Pierwsze szkolenia BILSTEIN i FAG miały miejsce w pierwszej połowie 2021 r. Obejmowały one wiele aspektów, jak typy i budowę amortyzatorów, czynności kontrolne i serwisowe, diagnostykę i przyczyny uszkodzeń. Ważną częścią było pokazanie i omówienie praktycznych przykładów pochodzących z warsztatów samochodowych. W trakcie udostępniono panel czatu do bieżącego zadawania pytań lub próśb o późniejszy kontakt indywidualny.

Uczestnictwo w tych szkoleniach było otwarte, ale dostęp do części interaktywnej wymagał wcześniejszej rejestracji. Nie inaczej jest obecnie. Do najbliższej edycji, 30 września 2021 r. w godzinach 12:00–13:30 formularz dostępny jest na stronie: https://szkolenia.repxpert.pl. Ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: BILSTEIN

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę