BILSTEIN B4 – wrażenia z jazdy jak pierwszego dnia

BILSTEIN 4 – obsługa i bezpieczeństwo jak pierwszego dnia Bilstein

Większość kierowców nawet nie zauważa stopniowego zużywania się ważnych elementów zawieszenia, takich jak amortyzatory. Prowadzenie pojazdu może z tego powodu ulec dużym zmianom wraz z upływem czasu – lub nawet szybciej w przypadku ciągłego ekstremalnego obciążenia. Z powodu częściowej utraty sztywności pojazdu prowadzenie staje się nieprecyzyjne, a droga hamowania niezauważalnie się wydłuża.

Szybko może dojść do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza podczas wykonywania nagłego omijania przeszkody znajdującej się na jezdni. Dlatego tym ważniejsze jest, aby warsztaty samochodowe regularnie sprawdzały amortyzatory pod kątem bezpieczeństwa i w razie potrzeby dokonywali ich wymiany na niezawodny produkt wysokiej jakości.

Jeśli konieczna jest wymiana, amortyzatory BILSTEIN z gamy zamienników B4 OE mogą być właściwym wyborem. Firma BILSTEIN od około 70 lat montuje fabrycznie amortyzatory w samochodach osobowych różnych producentów i odgrywa ważną rolę w rozwoju technologii zawieszenia. Pod względem technologii i jakości odpowiadają one oryginalnemu wyposażeniu, spełniając tym samym dokładnie to, czego oczekuje większość kierowców samochodów –  wrażenia z jazdy jak pierwszego dnia. Co więcej, pierwsze seryjnie produkowane amortyzatory gazowe również pochodzą od firmy BILSTEIN. Dzięki B4 DampMatic BILSTEIN spełnia nawet specyficzne dla marki wymagania dotyczące „inteligentnych", półaktywnych zawieszeń w różnych modelach Mercedes-Benz.

Optymalna obsługa warsztatowa dzięki doświadczeniu OEM 

Zwrócenie się ku niezawodnej i opatentowanej technologii BILSTEIN jest opłacalne nie tylko dla kierowców, ale także dla warsztatów: Odpowiedni model amortyzatora B4 jest dostępny dla niemal każdego samochodu na rynku, jako jednorurowy i dwururowy amortyzator gazowy, w specyfikacji dokładnie odpowiadającej produktom OE. BILSTEIN to także punkt kompleksowej obsługi w zakresie niezbędnych akcesoriów, takich jak górne mocowania lub odbojniki, a nawet sprężyny. Ponadto, klienci mogą skorzystać z amortyzatorów BILSTEIN B4 OE DampTronic, które przeznaczone są dla pojazdów z aktywnym systemem zawieszenia.

Odzwierciedla on wszystkie cechy amortyzatorów OE i jest równie łatwy w montażu metodą plug-and-play. Moduł zawieszenia pneumatycznego BILSTEIN B4 jest przeznaczony do pojazdów z zawieszeniem pneumatycznym. Szybka dostępność jest również gwarantowana dzięki produkcji w Europie. Kolejną zaletą jest to, że BILSTEIN szybko i bez zbędnych formalności udostępnia warsztatom swoje bogate doświadczenie jako producent OEM.

Nowoczesna technologia zawieszenia sprawia, że wymiana amortyzatorów staje się coraz bardziej skomplikowana. Nasz zespół jest zawsze dostępny dla warsztatów, aby zapewnić bezpośrednie doradztwo i praktyczne wsparcie w przypadku pytań lub problemów technicznych. Przekazujemy naszą ugruntowaną wiedzę na temat wszystkich aspektów układu zawieszenia podczas specjalnych szkoleń, a jednocześnie przygotowujemy warsztaty na przyszłe technologie –  wyjaśnia Rainer Popiol, dyrektor Akademii BILSTEIN.

W ten sposób cały pakiet produktów B4 zapewnia wysoki poziom zadowolenia klientów. Po wymianie amortyzatorów przywracana jest doskonała przyczepność do drogi oraz precyzyjne prowadzenie pojazdu. Efektem jest maksymalne bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy, jakby samochód właśnie zjechał z linii montażowej. Różnica, którą kierowca odczuwa natychmiast i której może doświadczać przez dziesiątki tysięcy kilometrów.

Źródło: BILSTEIN

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę