Serwisowanie i wymiana zawieszenia pneumatycznego Bilstein – filmy instruktażowe

Filmy instruktażowe Bilstein BILSTEIN
24.4.2020

Coraz więcej modeli samochodów osobowych wyposażanych jest w zawieszenie pneumatyczne Bilstein. W odpowiedzi na liczne postulaty mechaników ich producent przygotował serię filmów instruktażowych dotyczących serwisowania i wymiany.
 

Pierwszym na rynku samochodem seryjnie wyposażonym w zawieszenie pneumatyczne Bilstein był Mercedes W220. Do dziś marka ta konsekwentnie wprowadza to rozwiązanie do kolejnych modeli – od Klasy C, poprzez GLC i GLE po S.

Na zamianę klasycznych amortyzatorów na miechy powietrzne Bilstein decydują się także inni producenci. Dziś takie modele oferuje BMW, Jaguar i Land Rover oraz grupa VW w Audi, Bentleyu, Porsche i Volkswagenie.

Chociaż są to modele z wyższej półki, ale głównie za sprawą importu używanych, coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Ich serwisowanie może stanowić intratną pozycję w ofercie warsztatu samochodowego, jednak wielu mechaników boi się podejmowania tej usługi. Zupełnie niepotrzebnie, bowiem wystarczy przestrzegać paru stałych zasad, pozostałe czynności są podobne, jak przy zwykłych amortyzatorach. Przekonują się o tym uczestnicy naszych szkoleń, które w formie teorii i praktyki prowadzimy w całej Polsce – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, przedstawicielstwie producenta amortyzatorów Bilstein w Polsce.

Bilstein przygotował również serię filmów instruktażowych obrazujących krok po kroku postępowanie z każdym modelem samochodu. Liczą one aż 39 odcinków, z których połowa dotyczy gamy Mercedesa. Wszystkie udostępnione zostały bezpłatnie na platformie YouTube (kanał BILSTEIN technical).  I co ważne, każdy z polskim lektorem.

Źródło: Bilstein

Powiązane firmy

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę