BILSTEIN dzieli się niezbędną wiedzą

Bilstein podzielił się wiedzą Bilstein

Technologia w branży motoryzacyjnej rozwija się szybko i żeby za nią nadążyć dla wielu niezbędne są szkolenia. BILSTEIN od lat przywiązuje do nich dużą wagę i swoją wiedzą dzieli się nie tylko z profesjonalistami, ale również początkującymi. W ostatnim czasie eksperci marki odwiedzili szkoły w Iławie i Olsztynie.

Zapotrzebowanie na osoby z „fachem w ręku” systematycznie rośnie, jednak programy nauczania, również w szkołach branżowych i technikach, nie zawsze nadążają za zachodzącymi zmianami. Ich absolwenci opuszczają mury niekiedy z wiedzą podstawową w swojej specjalności i później w życiu zawodowym muszą uzupełniać braki w wiedzy i umiejętnościach.

Pomocną dłoń wyciągają firmy, które współpracując ze szkołami pomagają te braki uzupełniać i poprawiać start ich absolwentów w karierze zawodowej. Jedną z nich jest firma BILSTEIN, producent amortyzatorów na pierwszy montaż, która ma wieloletnią renomę w branży motoryzacyjnej i słynie z wysokiej jakości wykonania swoich produktów, dbałości o najmniejsze szczegóły i innowacyjności.

W dniach 26-27 kwietnia 2023 r. BILSTEIN odwiedził dwie placówki szkolne w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją wiedzę z zakresu amortyzatorów i układu zawieszenia w samochodach rozszerzyli uczniowie szkół branżowych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (26 kwietnia) oraz w Zespole Szkół Samochodowych im. por. A. M. Bocheńskiego w Olsztynie (27 kwietnia). Zagadnienia dotyczyły m.in. budowy amortyzatorów, zasad działania amortyzatorów jedno- i dwururowych, konstrukcje upside-down, a także oferty produktów BILSTEIN.

BILSTEIN, oprócz amortyzatorów seryjnych dla rynku części zamiennych, oferuje również serię Performance, służącą do zmiany charakterystyki zawieszenia obejmującą pojedyncze amortyzatory, jak również zestawy montażowe poczynając od zestawów B12 zawierających amortyzatory i sprężyny podwyższające lub obniżające prześwit pojazdu, poprzez zestawy B16 zawierające amortyzatory gwintowane z możliwością regulacji prześwitu – Wojciech Andrzej Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

Podczas zajęć adepci mechaniki samochodowej mogli lepiej zrozumieć zasady działania poszczególnych zawieszeń i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Szczególne zainteresowanie wzbudził temat modyfikacji zawieszenia.

Modyfikacje zawieszenia to teraz szczególnie popularny temat w skali ogólnopolskiej. Coraz większa grupa klientów szuka amortyzatorów bądź zestawów do różnego rodzaju modyfikacji zawieszeń, zarówno do jazdy codziennej, jak i do jazdy wyczynowej. Dystrybutorzy BILSTEIN coraz częściej otrzymują zapytania o tego typu zestawy – dodaje Wojciech Andrzej Buczek.

BILSTEIN zamierza kontynuować swój program szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Kolejne odbędą się po przerwie wakacyjnej i rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Planowane są na październik i listopad 2023 r.

Źródło: Bilstein
 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę