BILSTEIN niezawodnym partnerem we wszystkich kwestiach związanych z zawieszeniem

Niezawodny partner w kwestiach związanych z zawieszeniem BILSTEIN

Od kilkudziesięciu lat firma BILSTEIN koncentruje się na jednym celu: budowaniu najlepszych i najbardziej sportowych amortyzatorów na świecie. Specjalista od zawieszeń z Ennepetal podkreśla swoje doświadczenie w tej dziedzinie licznymi zwycięstwami w Rajdzie Monte Carlo, międzynarodowych wyścigach wytrzymałościowych czy Formule 1. 

Doświadczenie to jest chętnie wykorzystywane, na przykład przez wiodących producentów samochodów, którzy korzystają z produktów BILSTEIN OEM lub przez zapalonych kierowców torowych i entuzjastów tuningu poszukujących idealnego amortyzatora o wysokiej wydajności lub szczególnie wydajnego zawieszenia sportowego lub gwintowanego. BILSTEIN nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań dla wszystkich kwestii związanych z zawieszeniem.

BILSTEIN

Idealne do produkcji seryjnej i sportów motorowych

Jakość i doskonałe osiągi pierwszych amortyzatorów gazowych opracowanych przez BILSTEIN ("de Carbon principle") imponują od końca lat 50-tych: Mercedes-Benz jest pierwszym producentem OEM, który zainstalował je w swoich pojazdach produkcyjnych. Na początku lat 60-tych Porsche po raz pierwszy zastosowało amortyzatory BILSTEIN w samochodzie wyścigowym Formuły 1 – z wielkim sukcesem. Następnie wszystkie samochody wyścigowe, prototypy i samochody sportowe Porsche były wyposażone w amortyzatory BILSTEIN. Lista kierowców, zespołów i samochodów, które odniosły sukces dzięki amortyzatorom BILSTEIN jest dość długa. 
 

BILSTEIN

Optymalizacja jako siła napędowa

Za sukcesami w sportach motorowych stoi duch, który łączy wszystkich ekspertów w dziedzinie przyjemności z jazdy – czy to inżynierów rozwoju, zapalonych kierowców czy ambitnych majsterkowiczów: dążenie do optymalizacji zawieszenia. Doskonałe wrażenia z jazdy można osiągnąć tylko dzięki perfekcyjnie dostrojonemu zawieszeniu/amortyzatorowi. Inżynierowie BILSTEIN pracują nad tym od dziesięcioleci, znajdując innowacyjne rozwiązania i ostatecznie zapewniając dostępność szerokiej gamy produktów dla każdego modelu pojazdu. Zapewnia to wyjątkową jakość OEM, ponieważ nawet produkty na rynek wtórny są wytwarzane na tych samych maszynach, co części dla głównych producentów OEM, takich jak Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Ford, Tesla czy Maserati. Zgodnie z mottem BILSTEIN również na rynku części zamiennych: "Jakość premium dla każdego".

BILSTEIN

Historia sukcesu trwa nadal

Ponad 4600 pracowników w sześciu lokalizacjach na całym świecie zapewnia, że legendarna jakość jest zauważalna, przy około 13 milionach amortyzatorów produkowanych każdego roku. BILSTEIN czerpie również ze swojego 150-letniego doświadczenia jako dostawca dla przemysłu motoryzacyjnego. Uzupełnia je absolutna chęć wprowadzania innowacji, ponieważ istnieją historyczne powody, dla których wynalazca amortyzatora gazowego do produkcji seryjnej lubi patrzeć w przyszłość. Gdy firma została założona jako producent ram okiennych, zawsze wielkimi krokami zmierzała ku przyszłości.

"WAY AHEAD", nowy slogan firmy, jest więc nie tylko idealny dla BILSTEIN. Jest ono zgodne z mottem: "Kolejna innowacja jest zawsze ważniejsza od poprzedniej". Możemy zatem z niecierpliwością oczekiwać na innowacje, które pojawią się na globalnym rynku w ciągu najbliższych kilku lat. Jak zwykle, silna baza fanów ambitnych kierowców nie będzie zawiedziona. Ponieważ: "Wczoraj zrewolucjonizowaliśmy amortyzatory. Dziś świętujemy 150-lecie firmy BILSTEIN. Jutro kształtujemy przyszłość inżynierii zawieszenia".

Źródło: BILSTEIN

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę