BILSTEIN stawia na cykl szkoleń on-line

BILSTEIN stawia na cykl szkoleń on-line BILSTEIN
21.12.2020

Format webinarów zastępuje stacjonarne szkolenia dla mechaników. Za ich pośrednictwem BILSTEIN kontynuuje swój program wsparcia technicznego.

BILSTEIN, równolegle do projektowania i produkcji amortyzatorów, zapewnia wsparcie techniczne dla warsztatów i mechaników. Szeroki zakres szkoleń teoretycznych i praktycznych cieszył się dużym powodzeniem także w Polsce. W mijającym roku ich harmonogram zakłóciła pandemia COVID-19. W tej sytuacji zdecydowano się na aktywowanie ich w formie on-line.

– Oferta BILSTEIN składa się z dwóch podstawowych linii produktowych. Replacement są odpowiednikami fabrycznie montowanych części i ich wymiana sprowadza się do formuły 1:1. W przypadku Performance możemy zmienić charakterystykę pracy zawieszenia samochodu i w tym przypadku niezwykle ważną rolę odgrywa wiedza mechanika. Zarówno w fazie doradztwa, doboru referencji, jak i samego montażu – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

Takim różnicom – na przykładzie popularnych rozwiązań z serii B4 Replacement i B6 Performance – poświęcony był ostatni w tym roku webinar. Budowa obu wydaje się być identyczna, ale wrażenia z jazdy są zupełnie odmienne. Bywa, że nieświadomy tego kierowca wraca do warsztatu i… składa reklamację. Takiej sytuacji zapobiegnie właśnie wiedza mechanika, umiejętność wytłumaczenia różnic i korzyści jeszcze na etapie podjęcia decyzji o wyborze.

Niemniej ważną czynnością przy wymianie każdego amortyzatora jest ocena stanu zużycia elementów mocujących czy sprężyn. Warto więc zawczasu skompletować wymagające tego części. Przeciąganie z powodu dodatkowego zamówienia czasu naprawy samochodu niekorzystnie wpłynie na wizerunek warsztatu.

– Zakres szkoleń stacjonarnych i on-line niewiele różni się od siebie. Jedyną zmianą jest sposób uczestnictwa. Wiadomo, że na bezpośrednim spotkaniu łatwiej utrzymać uwagę i zaangażowanie. W przypadku webinarów pozostaje jednak trwały zapis, do którego można powrócić w dogodnym dla siebie momencie. I to jest niewątpliwy plus, o czym świadczy ciągłe zainteresowanie materiałem o zawieszeniu pneumatycznym, który zrealizowaliśmy w sierpniu. W przyszłym roku, niezależnie od sytuacji, będziemy kontynuować ten format szkoleń – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

Źródło: BILSTEIN

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę