AutoExpert
Reklama
Reklama

Ostatnie okazje kontroli zawieszenia samochodu

Preview
BILSTEIN
25.9.2020
Reklama
Reklama

Dobiega końca kolejna edycja akcji BILSTEIN z mobilnym testerem zawieszenia. Większa liczba uczestników potwierdza fakt, że w sytuacji zagrożenia koronawirusem wzrosła rola prywatnych środków transportu.

BILSTEIN, jako globalny producent amortyzatorów i elementów zawieszenia, bezpośrednio oddziałuje na kwestie bezpieczeństwa na drodze. Nie poprzestaje przy tym na dostawach na pierwszy montaż czy aftermarket. W dużym stopniu stara się wesprzeć kierowców w utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego pojazdu. Kluczowym narzędziem jest mobilny tester, który cyklicznie odwiedza polskie miejscowości.

Reklama

– Obecny rok jest pełen nagłych wydarzeń wywołanych epidemią koronawirusa. Wpłynęło to na terminy wiosennych akcji BILSTEIN z kontrolą zawieszenia, które ruszyły dopiero na przełomie czerwca i lipca. Już wtedy, w porównaniu z ubiegłymi latami, widać było zwiększony udział starszych samochodów. Z rozmów z kierowcami wynikało, że intensywniej niż zazwyczaj są użytkowane. I niemal wszyscy deklarowali, że będą wykorzystane w okresie letnich do wyjazdów na urlop. Zanim to nastąpi planują przegląd techniczny, a dzięki naszej akcji mają okazję do pełniejszego testu zawieszenia – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

W sumie skontrolowano 1689 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. O ile dotychczas ich średni wiek wynosił 8-9 lat, tak teraz to dwanaście i więcej lat. Ich stan techniczny jest proporcjonalnie gorszy i część kierowców musi przygotować się do wymiany amortyzatorów. Co ciekawe poza ofertą standardowych referencji z serii Replacement zadawano wiele pytań na temat możliwość podniesienia właściwości jezdnych poprzez modyfikację serią Performance.

– Trasa drugiej tury akcji mobilnego testera była szczegółowo rozplanowana. Jednak już na początku września plany ponownie pokrzyżował koronawirus i czasowe zamykanie bądź ograniczanie wstępu do wybranych regionów kraju. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych dystrybutorów i współpracujących z nimi warsztatów samochodowych udaje się na bieżąco reagować i przekładać lokalizacje. Niezależnie od tego widać trend rosnącej roli własnego samochodu. Nie tylko wśród dotychczasowych właścicieli, dużo osób zdecydowało się na jego zakup właśnie teraz – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

Według aktualnego planu z możliwości bezpłatnej kontroli zawieszenia będzie można skorzystać:

  •     26.09.2020 - Kraków
  •     28.09.2020 - Garwolin
  •     29.09.2020 - Sobolew
  •     30.09.2020 - Olsztyn
  •     01.10.2020 - Łomża
  •     02.10.2020 - Hrubieszów
  •     05.10.2020 - Łapy

Powiązane firmy

Reklama

Lokalizacje te mogą jednak ulec zmianie, w takiej sytuacji informacja będzie podawana na stronie bilstein.com i Facebooku.

Na połowę października BILSTEIN szykuje niespodzianka dla fanów sportów motorowych. Wkrótce zostaną ujawnione szczegóły.

Źródło: BILSTEIN

 

 

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama