Nowe referencje amortyzatorów, sprężyn i miechów powietrznych Bilstein

Nowe referencje amortyzatorów Bilstein
29.11.2019

Bilstein powiększył swój katalog o szereg pozycji przeznaczonych do dwunastu marek samochodów. Najwięcej z nowych referencji przeznaczonych jest do modeli Forda i Mercedesa.

Sukcesywne poszerzanie oferty pozwala Bilstein zbudować katalog elementów zawieszenia do niemal wszystkich marek i modeli samochodów osobowych oraz lekkich dostawczych. Zarówno nowych, jak i wyprodukowanych nawet 50 lat temu. Tak szeroki wybór jest doceniany przez kierowców, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez czytelników w plebiscytach pism motoryzacyjnych.

Powiązane firmy

W ostatnim czasie Bilstein dodał do swojego katalogu szereg pozycji do modeli Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Ford, Mercedes, Nissan, Peugeot, Toyota, Volvo i Volkswagen. Wśród nich są amortyzatory, sprężyny, miechy powietrzne, elementy mocowania oraz kompletne zestawy zawieszenia.

Najwięcej z tych pozycji, należących do serii Replacement, przeznaczonych jest do Forda Focus IV, Mondeo III i IV w różnych wariantach nadwozia i jednostkach napędowych. Z kolei kilkanaście nowych pozycji do modeli Mercedesa to miechy powietrzne Bilstein B4 (tzw. airmatic) i sprężarki do nich Bilstein B3.4

© Bilstein

Wśród nowości są także amortyzatory z serii Performance przeznaczone do modyfikacji fabrycznego zawieszenia. Kolejne referencje Bilstein B6 Sport uzupełniają ofertę między innymi do Audi A4 (B9) czy A5 (F53), Chevroleta Camaro oraz Nissana Micra V.

Kompletne zestawy amortyzatorów Bilstein B12 Pro-Kit przeznaczone są do wybranych wersji Alfa Romeo Giulietta, Mercedesa Klasy C (W205 i C205), natomiast DampTronic do BMW serii 3 (F31 i F34).

Pełna lista nowych referencji w katalogu Bilstein znajduje się w załączniku. W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod adresem: pl.bilstein.com

Źródło: Bilstein

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę