Bilstein szkoli od podstaw

Szkolenia Bilstein dla zainteresowanych mechaniką pojazdów Bilstein

W zasadzie od początku istnienia Bilstein przywiązuje olbrzymią wagę do szkoleń na różnych płaszczyznach. Jednym z kluczowych obszarów działania ekspertów uznanego producenta zawieszeń samochodowych jest edukacja uczniów szkół zawodowych i profilowych – mechanicznych. Szkolenia dopasowane są do potrzeb i możliwości lokalnych placówek oświatowych i pozostają w zgodzie z ramowym programem nauczania. W ostatnim czasie eksperci Bilstein odwiedzili Siedlce i Przeworsk.

Zajęcia odgrywają dwie bardzo ważne role – promują bezpieczeństwo na drogach i podnoszą kwalifikacje z zakresu mechaniki pojazdowej. Bilstein to jedna z najbardziej popularnych marek dostarczająca amortyzatory na pierwszy montaż dla producentów samochodów, która zawdzięcza swoją pozycję rynkową wysokiej jakości wykonania, dbałości o detale, a także innowacyjności.

Bilstein_szkoli_od_podstaw Bilstein

Warto przypomnieć, że Bilstein to także zawieszenia pneumatyczne, np. opracowana wspólnie z Mercedesem technologia Airmatic czy zawieszenia do samochodów terenowych.

W każdym przypadku zaangażowanie inżynierów Bilstein gwarantuje pewność prowadzenia, a co za tym idzie – maksymalne bezpieczeństwo. To naczelna zasada, którą przekazujemy podczas naszych szkoleń – mówi Wojciech Andrzej Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

Zajęcia z ekspertami spotykają się z aprobatą pedagogów, którzy widzą w tym cenne uzupełnienie bazy programowej, a także ze sporym zainteresowaniem uczniów. Obcowanie z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, dostęp do unikalnych materiałów, zdjęć i opracowań, a przede wszystkim praktyczna wiedza warsztatowa to coś, co od zawsze przyciągało uwagę młodych, ambitnych ludzi.

Nie jest tajemnicą, że najlepsi uczniowie przygotowują sobie w ten sposób zaplecze do przyszłej pracy i to niezależnie od tego czy zwiążą się kiedyś z firmą Bilstein, czy podążą inną drogą związaną z mechaniką pojazdową.

Bilstein_edukacja_szkolenie Bilstein

Szkoła uczy podstaw, resztę mogą przekazać eksperci albo w ramach dodatkowych zajęć, takich jak te organizowane przez Bilstein, albo później, już na etapie praktyk zawodowych czy początkowego okresu pracy – mówi Jacek Bester, nauczyciel ZSZ w Przeworsku.

Warto w tym miejscu dodać, że Bilstein, obok programu szkoleń wyjazdowych, dysponuje także rozbudowanym systemem kształcenia zdalnego w formie on-line. Program przyspieszył w okresie pandemii. Obecnie nadal jest rozwijany w oparciu o tzw. wirtualne sale szkoleniowe, ponieważ pozwala na pokonanie odległości i oszczędza czas.

Źródło: Bilstein

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę