Oferta zawieszeń sportowych BILSTEIN B12 wzrasta o ponad 25%

Oferta zawieszeń sportowych BILSTEIN B12 wzrasta o ponad 25% BILSTEIN 2023

Gama zawieszeń sportowych BILSTEIN B12 cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej kierowców, warsztatów i sprzedawców części decyduje się na zawieszenie wyczynowe. To wystarczający powód, aby specjalista od zawieszeń, firma BILSTEIN, znacznie rozszerzył ofertę produktów B12.

W odpowiedzi na rosnącą popularność BILSTEIN oferuje 285 nowych zastosowań, co oznacza wzrost o 25%. Nie jest to przypadek. Dzięki dynamicznej regulacji B12 działa bardziej precyzyjnie niż zawieszenie OE. Dzięki doświadczeniu firmy BILSTEIN i perfekcyjnie precyzyjnej regulacji, jazda jest również bardziej harmonijna niż z zawieszeniem fabrycznym. 

Ralf Burdinski, szef testów drogowych BILSTEIN, wyjaśnia filozofię stojącą za gamą B12: –Tłumienie powinno być dynamiczne, ale nie za twarde. Stabilność kierunkowa musi wyraźnie zyskać na precyzji i wreszcie komfort jazdy nie powinien być zaniedbany.

B12 może podnosić i obniżać pojazd

B12 oferuje stałe obniżenie do 40 mm (Pro-Kit) lub 50 mm (Sportline). Ugięcie sprężyny i połączenie szeregowe pozostają takie same jak w przypadku zawieszenia OE. W związku z tym, w przypadku kombinacji kół i opon OE nie występują przeciągnięcia i problemy z montażem.

Gama BILSTEIN B12 jest również interesująca dla klientów, którzy chcą podnieść swój pojazd. Zestaw BILSTEIN B12 Pro-Lift-Kit oferuje podniesienie pojazdu nawet o 30 mm, co pozwala na umiarkowane wyprawy w teren.

Dynamiczna regulacja, ale nie za ciasna

BILSTEIN i Eibach, wiodący producenci wysokowydajnych amortyzatorów i sprężyn, szczególnie ściśle współpracują przy wszystkich sportowych zawieszeniach B12. Kierowca może wyraźnie odczuć rezultat: Nadwozie ustabilizowane przez instalację B12 sprawia, że jazda jest nie tylko bardziej sportowa, ale także bardziej harmonijna niż w przypadku standardowego zawieszenia. 

Zawieszenia sportowe BILSTEIN B12 są łatwe w montażu

Zawieszenia B12 są łatwe w montażu i wykorzystują te same punkty montażowe, co w przypadku części OE. Do wszystkich zawieszeń sportowych B12 dołączony jest certyfikat części, dzięki czemu rejestracja jest bardzo prosta. Liczne warianty pasują do prawie wszystkich popularnych pojazdów.

Kolejne uzupełnienie oferty Bilstein również jest już w trakcie realizacji. Obejmuje ono aplikacje do Audi A6 C8, BMW serii 5 G30, Cupra Born, Ford Focus IV, Mercedes C Class 206, CLA 118 i GLB X247 oraz VW Caddy V, T7 i ID.3.

Cechy charakterystyczne BILSTEIN B12:

  • łatwe i szybkie opuszczanie o nawet 50 mm,
  • podnoszenie do 30 mm,
  • łatwy montaż w punktach montażowych zawieszenia OE,
  • homologacja części do wielu typów pojazdów,
  • stabilizacja nadwozia dla bardziej dynamicznych osiągów,
  • wyższy komfort podczas długich podróży.

Źródło: Bilstein

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę