Schaeffler i Bilstein rozwijają współpracę na portalu REPXPERT

Schaeffler i Bilstein – współpraca na portalu REPXPERT Schaeffler / Bilstein

Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler i niemiecki producent amortyzatorów oraz sprężyn Bilstein rozszerzają swoją współpracę na portalu warsztatowym REPXPERT. Warsztaty w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Rumunii, będą teraz korzystać z kompleksowego spojrzenia na system podwozia.

  • Pomyślny rozwój współpracy z firmą Bilstein.
  • Treści firmy Bilstein są już dostępne na portalu REPXPERT w Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Rumunii.
  • Użytkownicy portalu REPXPERT zyskują ekspercką wiedzę, wiadomości techniczne oraz praktyczne porady.

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Już od kilku lat Schaeffler i Bilstein oferują wspólne szkolenia techniczne z zakresu podwozi, a w czerwcu 2021 roku rozszerzyli swoja współpracę o portal REPXPERT.

Po zakończeniu fazy pilotażowej, która początkowo ograniczała się do Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii, współpraca weszła w regularną działalność na początku 2022 roku. Od tego czasu wybór treści stale się powiększa i obejmuje informacje o produkcie, wideo z instrukcjami montażu, praktyczne porady oraz instrukcje instalacji specyficzne dla konkretnych pojazdów. Przykłady obejmują wskazówki warsztatowe dotyczące kalibracji systemów wspomagania kierowcy (FAS/DAS) po pracy przy zawieszeniu, wyjaśniające jak wyregulować rowek na amortyzatorze lub jak wyeliminować irytujące odgłosy z otoczenia zawieszenia.

Kompleksowe naprawy wymagają specjalistycznej wiedzy

Wspólnym celem obydwu partnerów jest połączenie wiedzy firmy Schaeffler z zakresu podwozi oraz know-how firmy Bilstein z zakresu amortyzatorów, sprężyn i układów podwozi. – Warsztaty mają obecnie do czynienia z coraz bardziej złożonymi pracami naprawczymi. Zapotrzebowanie na dobrze przygotowane informacje i praktyczne wskazówki jest bardzo duże. W tym zakresie oferujemy rozwiązania wspólnie z firmą BILSTEIN. Cieszymy się, że możemy udostępnić te treści warsztatom w czterech kolejnych krajach – mówi Sven Olev Mueller, manager Schaeffler REPXPERT. – Nasze treści dotyczące amortyzatorów, sprężyn itd. były dotychczas bardzo dobrze odbierane. Ten sukces sprawił, że firma BILSTEIN za pośrednictwem portalu REPXPERT podzieliła się swoją wiedzą na temat podwozi również w innych krajach.

Sasa Jelić, manager ds. zarządzania produktem i serwisu technicznego w Europie w Schaeffler Automotive Aftermarket, dodaje: – Schaeffler i BILSTEIN są znanymi producentami oryginalnego wyposażenia, a także synonimami doskonałej jakości i profesjonalnego serwisu na rynku części zamiennych. Ta połączona wiedza jest bardzo dobrze przyjęta przez warsztaty w zakresie szkoleń technicznych i portalu REPXPERT, obecnie rozszerzona na Hiszpanię, Portugalię, Grecję i Rumunię.

Wszystkie informacje dotyczące portalu REPXPERT można znaleźć na stronie www.repxpert.pl

Źródło: Schaeffler Polska

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę