150 lat – jak BILSTEIN kształtuje teraźniejszość i przyszłość elementów zawieszenia

BILSTEIN kształtuje teraźniejszość i przyszłość zawieszeń BILSTEIN

BILSTEIN obchodzi w tym roku swoje 150 urodziny. Firma została założona w 1873 roku jako producent okuć okiennych, a od 1954 roku wyznacza standardy w projektowaniu amortyzatorów. Obecnie BILSTEIN jest jednym z największych i najbardziej innowacyjnych producentów elementów zawieszenia. W sześciu zakładach, rozlokowanych na całym świecie osiąga rocznie produkcję ok. 13 mln amortyzatorów.

W 1873 roku August Bilstein założył firmę AUBI i rozpoczął produkcję okuć okiennych. To był początek pełnej wydarzeń historii przedsiębiorstwa. W 1927 r. Bilstein przestawił się na działalność związaną ściśle z motoryzacją i rozpoczął produkcję podnośników i zderzaków. Od 1928 roku marka zaopatrywała już seryjną linię produkcyjną w chromowane zderzaki, stając się w ten sposób poważnym graczem w sektorze produkcji samochodów.

Po latach badań firma BILSTEIN dostrzegła możliwości drzemiące w amortyzacji drgań i skoncentrowała się na amortyzatorach i zawieszeniu. W 1954 roku inżynierowie BILSTEIN dokonali innowacji w konstrukcji tłumików drgań i opracowali pierwszy jednorurowy amortyzator gazowy oparty na przełomowych odkryciach prof. Bourcier de Carbon. W 1957 r. jednorurowy amortyzator gazowy po raz pierwszy zainstalowano w seryjnie produkowanych pojazdach marki Mercedes-Benz.

Rewolucyjny amortyzator szybko okazał się znacznie lepszy od konwencjonalnych amortyzatorów teleskopowych. To nadzwyczajne osiągnięcie stało się dla BILSTEIN zobowiązaniem i motywacją dla ponad 4600 pracowników w sześciu zakładach produkcyjnych, które znajdują się w Europie, Ameryce i Chinach.

Amortyzatory_BILSTEIN_150_lat BILSTEIN

Firma nie spoczywa na laurach. Wierna dewizie, że każda kolejna innowacja jest zawsze ważniejsza niż poprzednia, BILSTEIN regularnie ustanawia nowe standardy w technologii. Obecnie wielu producentów samochodów m.in.: Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Ford, Tesla, Maserati stosują do fabrycznego wyposażenia amortyzatory firmy BILSTEIN.

Charakterystyka zawieszenia nie tylko definiuje właściwości jezdne pojazdu, ale ma także znaczący wpływ na komfort jazdy i postrzeganie marki samochodu. Dlatego wymagania dotyczące nowoczesnych systemów zawieszenia stają się coraz większe, a współpraca z producentami samochodów jeszcze bardziej zacieśniona. Oprócz produkcji i rozwoju fabrycznych elementów zawieszania BILSTEIN stał się integralną częścią sportów motorowych

Wyscigi1_BILSTEIN_150_lat BILSTEIN

BILSTEIN zaangażował się w sporty motorowe w latach 60 XX w. Od tamtego czasu imponuje nie tylko fanom sportów motorowych najwyższą jakością i najlepszymi osiągami. Lista sukcesów jest długa, od zwycięstwa w Rajdzie Monte Carlo w 1960 roku, poprzez sukcesy we wszystkich najważniejszych 24-godzinnych wyścigach na świecie, aż po zdobycie kilku tytułów mistrza świata w Formule 1.

Wyscigi_BILSTEIN_150_lat BILSTEIN

Również w produkcji elementów zawieszenia przeznaczonych na rynek wtórny BILSTEIN korzysta z wiedzy uzyskanej podczas produkcji fabrycznego wyposażenia oraz doświadczeń zdobytych w sportach motorowych. BILSTEIN produkuje bowiem również elementy przeznaczone do wymiany oryginalnego wyposażenia oraz systemy zawieszenia Performance, spełniające wysokie standardy jakościowe producentów samochodów. Co więcej, producent amortyzatorów wytwarza swoje premium produkty wtórne na tych samych liniach produkcyjnych, które są używane do produkcji oryginalnego wyposażenia. Niezależnie od klasy pojazdu i zastosowania: kierowcy zawsze korzystają z najwyższej jakości premium, nawet w sektorze wtórnym.

Firma oferuje szeroki zakres produktów o jakości oryginalnego wyposażenia dla każdego modelu pojazdu w segmencie zamienników. Specjaliści BILSTEIN oferują także kierowcom uczestniczącym w samochodowych wyścigach i fanom tuningu obszerny portfel produktów w segmencie wtórnym. Obejmuje to wysokowydajne amortyzatory oraz szczególnie wydajne sportowe i regulowane zawieszenia, które mają na celu optymalizację zawieszenia.

BILSTEIN pozostaje niezawodnym pionierem w sektorze zawieszenia i amortyzatorów. Nowe hasło marki „WAY AHEAD” wraz z zaktualizowanymi wartościami marki i świeżym designem korporacyjnym są wyrazem podejścia wyraźnie ukierunkowanego na przyszłość. BILSTEIN aspiruje do bycia liderem i podkreśla dążenie do rozwoju w partnerstwie. Dla marki liczy się nie tylko sukces, ale przede wszystkim kolejna innowacja, jutrzejsze doświadczenie z jazdy ma większe znaczenie niż wczorajsze osiągnięcia.

Źródło: BILSTEIN

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę