AutoExpert
Reklama
Reklama

Kiedy napełniać miechy powietrzne w samochodzie?

Preview
Bilstein
2.3.2020
Reklama
Reklama

Pod koniec lutego odbyła się czwarta konferencja sieci warsztatów MaXserwis skierowana do mechaników samochodowych. Na odbywających się równolegle pokazach dostawców nie mogło zabraknąć oferty amortyzatorów Bilstein.

Z uwagi na specyfikę produktów, najpopularniejszym miejscem wymiany amortyzatorów są warsztaty samochodowe. Dysponują one odpowiednim zapleczem i narzędziami, jak też fachową wiedzą w zakresie ich serwisowania oraz doboru i wymiany. Jednak zmieniające się konstrukcje pojazdów, jak i zawieszenia wymagają od mechaników systematycznego poszerzania kwalifikacji. Służą do tego między innymi targi i spotkania organizowane przez sieci dystrybucji części zamiennych i akcesoriów. To także okazja do spotkania się z przedstawicielami producentów, wymiany opinii i sugestii oraz zasięgnięcia porad do rozwiązania konkretnych przypadków.

Reklama

Bilstein na co dzień prowadzi szkolenia dla mechaników samochodowych. Nie wszyscy mogą w nich uczestniczyć, dlatego świetną formą uzupełnienia są konferencje organizowane przez naszych dystrybutorów. Na ich podstawie możemy potwierdzić rosnące zainteresowanie automatyczną lub elektroniczną regulacją zawieszenia, jak też modułami pneumatycznymi. Oznacza to, że pomimo wciąż wysokiej średniej wieku parku pojazdów w Polsce, systematycznie są one wymieniane na modele z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, przedstawicielstwie producenta amortyzatorów Bilstein w Polsce.

Nie inaczej było podczas IV konferencji sieci warsztatów MaXserwis. Stoisko Bilstein cieszyło się dużym zainteresowaniem, a najczęstsze pytania dotyczyły serwisowania i zasad wymiany Airmaticów. Ten rodzaj zawieszenia od lat stosowany jest w popularnych na rynku modelach Audi, Mercedesa czy Volkswagena. Jedną z wciąż powielających się kwestii jest odpowiedni moment napełnienia miechów powietrznych. Czynność ta powinna być zawsze wykonana przed opuszczeniem auta na koła. Odwrócenie tej kolejności może przyczynić się do trwałego uszkodzenia konstrukcji i obciążenia kosztami zakupu warsztatu.

Powiązane firmy

Reklama

Sieć MaXserwis uczestniczy także w akcji Mobilny tester zawieszenia Bilstein. Poszczególne warsztaty zapraszają na takie bezpłatne kontrole swoich klientów, a mechanicy mają okazje do bezpośredniego omówienia z nami wyników poszczególnych samochodów. Z zasłyszanych opinii wiemy, że jest to jedna z najbardziej cenionych form szkolenia, łącząca teorię z praktyką. Tegoroczna akcja z testerem rozpocznie się jeszcze przed wakacjami – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

Źródło: Bilstein

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama