Czy wiesz czym się różnią amortyzatory fabryczne od BILSTEIN B6 Performance?

Amortyzatory BILSTEIN B6 Performance BILSTEIN
6.4.2022

To już ostatnie dni do rozwiązania quizu wiedzy o amortyzatorach. Odpowiedź na kluczowe pytanie otwiera przed mechanikami szansę na udział w wyjątkowej serii jazd porównawczych na Torze Modlin.

Od lat marka BILSTEIN oferuje dwie gamy amortyzatorów – zamienniki fabrycznie montowanych części i ich odpowiedniki udoskonalone pod kątem charakterystyki pracy. W katalogu produktów noszą one oznaczenia Replacement i Performance, a klasycznym przykładem jest seria B4 i B6. Mechanicy nie raz stają przed dylematem, który z nich zaproponować, jak też wytłumaczyć kierowcom różnicę pomiędzy nimi.

– Amortyzatory BILSTEIN B4 versus B6 są jednym z najpopularniejszych tematów naszych szkoleń technicznych. Trudno jednak na podstawie prezentacji czy przekrojów zobrazować różnicę pomiędzy nimi. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że to właśnie wiedza przedstawiciela warsztatu, jego przekonanie do produktu, jest kluczowe do podjęcia przez właściciela samochodu decyzji o wyborze nowych amortyzatorów. Stąd pomysł na organizację jazd porównawczych na profesjonalnym torze – mówi Tomasz Siemek z firmy IHR Warszawa, managera marki BILSTEIN w Polsce.

Spotkanie „Poczuj różnicę” zaplanowano na 21 kwietnia 2022 roku na Torze Modlin. Można je potraktować jako szkolenie praktyczne, bo do dyspozycji uczestników będą dwa identyczne modele Volkswagena Golfa. Jeden z nich wyposażono w fabryczne amortyzatory, drugi właśnie w komplet BILSTEIN B6. W programie przewidziano prowadzenie auta po asfaltowym torze, jak i zajęcia z wykorzystaniem infrastruktury szkoły doskonalenia techniki jazdy.

Gosia Rdest i BILSTEIN

Ponadto techniczne różnice pomiędzy tymi amortyzatorami zostaną po raz pierwszy zademonstrowane z wykorzystaniem mobilnego testera zawieszenia BILSTEIN. Do jego holowania przeznaczono Volkswagena Amaroka, w którym zamontowany został także komplet B6 Performance. Co więcej, każdy z uczestników będzie miał okazję pokonać nim odcinki terenowe o różnym stopniu trudności.

Dopełnieniem szkolenia będzie spotkanie z ambasadorką marki BILSTEIN w Polsce, Gosią Rdest. Zawieszenie jej SEAT-a Leona Racer z Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostało oparte na komplecie amortyzatorów sportowych MDS. Każdy z uczestników będzie miał okazję pokonać serię okrążeń po Torze Modlin siedząc na zamontowanym specjalnie z tej okazji prawym fotelu. Za kierownicą Gosia Rdest, zaś w strefie serwisowej o przygotowaniach auta do sportowej rywalizacji opowiedzą mechanicy z teamu Racingtech.

Quiz, warunki uczestnictwa oraz szczegółowy opis tego wydarzenia dostępne są na stronie https://workshop.bilstein.com/pl/poczuj-roznice/ Zgłoszenia należy nadsyłać do 8 kwietnia 2022 r., przy czym każdy chętny do wzięcia udziału w jazdach testowych może przesłać swoje odpowiedzi dowolną liczbę razy.

Źródło: BILSTEIN

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę