Ravenol Polska Sp. z o.o.
Ravenol Polska Sp. z o.o.

Ravenol Polska Sp. z o.o.

Chojnicka 61, 83-200 Starogard Gdański, PL

https://www.ravenol.pl

O FIRMIE

Marka RAVENOL przez wielu profesjonalistów utożsamiana jest z najwyższą dostępną na rynku jakością środków smarnych, które często nie tylko spełniają, ale przewyższają wymagania czołowych producentów samochodów. Znakomita reputacja, zarówno w kraju jak i na rynkach międzynarodowych, którą cieszy się RAVENOL, możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań opracowywanych w niezwykle nowoczesnych i unikalnych w świecie centrach technologicznych i laboratoriach zlokalizowanych w Niemczech.

Integralną częścią strategii biznesowej i rozwoju marki RAVENOL jest spojrzenie wybiegające w przyszłość.  Ravensberger Schmiersstoffvertrieb GmbH, właściciel marki RAVENOL, obserwuje kierunki rozwoju i poprzez partnerską współpracę z czołowymi producentami rynku motoryzacyjnego tworzy środki smarne spełniające przyszłe wymagania, zalecane przez przodujących producentów w branży samochodowej, takich jak Daimler Chrysler (MB), VW, BMW, Porsche, MAN, Scania, Volvo, MTU, Deutz, ZF, Steyr Motors oraz Cummins.

RAVENOL uzyskuje doświadczenie również poprzez kooperację ze światem sportu motorowego, a owocem tej współpracy są opracowywane unikalne formuły i receptury olejów silnikowych i przekładniowych, znacznie poprawiające osiągi pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. To doświadczenie skumulowane jest w każdym produkcie RAVENOL, a nasi klienci, wybierając nasze rozwiązania, otrzymują produkt doskonały.

Oferta:

Dzięki 70-letniej praktyce i nieustającej pracy nad doskonaleniem własnych produktów, RAVENOL dostarcza swoim klientom rozwiązania z szerokiego wachlarza portfolio. W ofercie znajdują się doskonałe produkty z opatentowanymi formułami, m.in. oleje silnikowe do samochodów osobowych, oleje silnikowe do samochodów ciężarowych, płyny ATF do automatycznych skrzyń biegów, oleje przekładniowe do skrzyń manualnych, oleje silnikowe do motocykli i skuterów, oleje hydrauliczne, oleje przemysłowe, oleje do ciągników rolniczych, oleje do łodzi, oleje do skuterów śnieżnych, specjalistyczne smary, płyny hamulcowe, produkty warsztatowe, produkty zimowe, płyny i koncentraty chłodnicze. W sumie ponad 2500 referencji. Wszystkie produkowane są wyłącznie w Niemczech.

Informacje firmowe

Szkolenie z dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów

Oleje i smary

Szkolenie z dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów

Ravenol zaprasza na szkolenie z dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów w praktyce. Szkolenie prowadzone jest w formie webinaru w czasie rzeczywistym przez co uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, a prowadzący natychmiastowo na nie odpowiadają. 

Olej Ravenol AWD-TOR Fluid jako jedyny zamiennik oryginału

Oleje i smary

Olej Ravenol AWD-TOR Fluid jako jedyny zamiennik oryginału

Ravenol AWD-TOR Fluid to wysokiej jakości olej przekładniowy o w pełni syntetycznej formulacji opartej na polialfaolefinach (PAO) ze specjalnymi dodatkami i inhibitorami zapewniającymi prawidłowe działanie przekładni.

Nowy partner techniczny Ravenol

Rynek

Nowy partner techniczny Ravenol

Na Professional MotorSport World Expo w Kolonii niemiecki producent smarów Ravenol i litewski specjalista od układów napędowych Samsonas Motorsport podpisali długoterminowe partnerstwo techniczne.

System opakowań Bag in Box w ofercie Ravenol

Inne

System opakowań Bag in Box w ofercie Ravenol

W celu zwiększenia wydajności pracy Ravenol opracował opakowanie produktowe Bag in Box. Opakowania te zostały opracowane na bazie wieloletnich doświadczeń.

Darmowa wymiana oleju Ravenol

Rynek

Darmowa wymiana oleju Ravenol

Sieć warsztatów Ravenol Professionals przygotowała dla swoich klientów nową promocję.

Syntetyczny olej ATF do przekładni automatycznych Ravenol Mercon LV

Oleje i smary

Syntetyczny olej ATF do przekładni automatycznych Ravenol Mercon LV

Firma Ravenol zaprezentowała ATF MERCON®LV Fluid, który jest w pełni syntetycznym olejem ATF do przekładni automatycznych firmy Ford.