Dynamiczna wymiana oleju w praktyce – szkolenie online

10.5.2020

Firma Ravenol zaprasza na unikatowe szkolenie na żywo z warsztatu „Dynamiczna wymiana oleju w praktyce”. Szkolenie poprowadzą eksperci: Paweł Gancarczyk, właściciel firmy MVS, oraz Maciej Gronek, właściciel warsztatu Serwis skrzyń biegów. Szkolenie składa się z trzech części.

Paweł Gancarczyk

Podczas szkolenia będzie okazja, by dowiedzieć się, jak: przyjąć i wydać samochód z automatyczną skrzynią biegów, na co zwracać uwagę podczas serwisu, jakie są plusy i minusy wymiany statycznej i dynamicznej, a także jak zlokalizować złącza serwisowe. W części drugiej, będzie można zobaczyć na żywo, oczami mechanika, dynamiczną wymianę oleju w samochodzie Mini Clubman Cooper S ze skrzynią AISIN GA8F22AW.

Podczas szkolenia będzie można zadawać pytania online, na które, po zakończeniu szkolenia, odpowiedzą eksperci. Po ukończeniu trzech części szkolenia osoba biorąca w nich udział otrzyma certyfikat.

Maciej Gronek

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy wypełnić ankietę. Po link do webinaru zgłoś się do Twojego dystrybutora, a po jej wypełnieniu otrzymasz link do szkolenia.

Szczegółowa agenda szkolenia

Część I – 15.05.2020, godz. 17:00, czas: 1,5h

1. Wyjaśnienie zwrotu „dynamiczna wymiana oleju”
2. Czynności związane z DWO (dynamiczną wymianą oleju)
3. Wybór miejsca i sposobu podpięcia urządzenia do skrzyni biegów. Co jeśli skrzynia posiada termostat?
4. Jak ustalić kierunek przepływu oleju?
5. Dlaczego w niektórych przypadkach nie wylewa się olej ze skrzyni biegów?
6. Obliczenie ilości oleju potrzebnego do DWO.
7. Czym różni się płukanie detergentem od płukania nowym olejem i jak takie płukanie wykonać?
8. Kiedy wybrać płukanie przy pomocy detergentu, a kiedy przy pomocy nowego oleju?
9. Kiedy wykonywanie wymiany oleju jest niewskazane, ryzykowne lub niezgodne z procedurami serwisowymi?
10. Różne warianty przeprowadzania DWO.
11. Adaptacja skrzyni biegów po DWO.

Część II – 22.05.2020, godz. 17:00, czas: 1,5h

Dynamiczna wymiana oleju na żywo z serwisu.
1. Czynności przygotowujące
2. Lokalizacja złączy, miejsc podpięcia urządzenia
3. Podłączenie przy pomocy adapterów
4. Podłączenie urządzenia i włączenie urządzenia- wybór parametrów
5. Dynamiczna wymiana oleju wraz z procesem płukania nowym olejem
6. Czynności zamykające

Część III – 29.05.2020, godz. 17:00, czas: 1,5h

1. Co oznacza skrót ATF?
2. Jakie wymagania musi spełnić olej do ASB (automatycznej skrzyni biegów).
3. Wpływ temperatury na degradację i utlenianie się oleju
4. Zmiana parametrów oleju w wyniku degradacji
5. Parametry filtrów ASB
6. Interwały wymian oleju w ASB: procedury serwisowe producentów vs rzeczywistość
7. Olej life time, utrudnione warunki eksploatacji, organoleptyczna ocena jakości oleju i inne triki producentów samochodów.
8. Jak dobrać olej do ASB
9. Podstawowe czynności związane z przyjęciem samochodu do serwisu
10. Kontrola poziomu oleju w ASB

Źródło: Artykuł firmowy Ravenol

Ravenol Polska Sp. z o.o.

Ravenol Polska Sp. z o.o.

Marka RAVENOL przez wielu profesjonalistów utożsamiana jest z najwyższą dostępną na rynku jakością środków smarnych, które często nie tylko spełniają, ale przewyższają wymagania czołowych producentów samochodów. Znakomita reputacja, zarówno w kraju jak i na rynkach międzynarodowych, którą cieszy się RAVENOL, możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań opracowywanych w niezwykle nowoczesnych i unikalnych w świecie centrach technologicznych i laboratoriach zlokalizowanych w Niemczech.

Integralną częścią strategii biznesowej i rozwoju marki RAVENOL jest spojrzenie wybiegające w przyszłość.  Ravensberger Schmiersstoffvertrieb GmbH, właściciel marki RAVENOL, obserwuje kierunki rozwoju i poprzez partnerską współpracę z czołowymi producentami rynku motoryzacyjnego tworzy środki smarne spełniające przyszłe wymagania, zalecane przez przodujących producentów w branży samochodowej, takich jak Daimler Chrysler (MB), VW, BMW, Porsche, MAN, Scania, Volvo, MTU, Deutz, ZF, Steyr Motors oraz Cummins.

RAVENOL uzyskuje doświadczenie również poprzez kooperację ze światem sportu motorowego, a owocem tej współpracy są opracowywane unikalne formuły i receptury olejów silnikowych i przekładniowych, znacznie poprawiające osiągi pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych. To doświadczenie skumulowane jest w każdym produkcie RAVENOL, a nasi klienci, wybierając nasze rozwiązania, otrzymują produkt doskonały.

Oferta:

Dzięki 70-letniej praktyce i nieustającej pracy nad doskonaleniem własnych produktów, RAVENOL dostarcza swoim klientom rozwiązania z szerokiego wachlarza portfolio. W ofercie znajdują się doskonałe produkty z opatentowanymi formułami, m.in. oleje silnikowe do samochodów osobowych, oleje silnikowe do samochodów ciężarowych, płyny ATF do automatycznych skrzyń biegów, oleje przekładniowe do skrzyń manualnych, oleje silnikowe do motocykli i skuterów, oleje hydrauliczne, oleje przemysłowe, oleje do ciągników rolniczych, oleje do łodzi, oleje do skuterów śnieżnych, specjalistyczne smary, płyny hamulcowe, produkty warsztatowe, produkty zimowe, płyny i koncentraty chłodnicze. W sumie ponad 2500 referencji. Wszystkie produkowane są wyłącznie w Niemczech.

Profil Firmy

Ravenol Polska Sp. z o.o.