Najnowsze z Elektryka i elektronika
Elektryka i elektronika
Ładowarka do pojazdów elektrycznych (tryb 2)
W Delphi Technologies wierzymy, że pojazdy hybrydowe i elektryczne zyskają na popularności, gdy staną się praktyczne i dostępne dla przeciętnego konsumenta, dlatego inwestujemy w technologię pozwalającą na korzystanie z globalnej infrastruktury stacji ładujących oferując zestaw do ładowania do pojazdów elektrycznych (EVSE).
Akumulatory
Przygotowanie akumulatora do sezonu jesienno-zimowego
Planując przygotowanie auta do sezonu jesienno-zimowego, na listę zadań należy wpisać zadbanie o stan techniczny akumulatora. Wystarczy podjąć kilka kroków, żeby uniknąć problemów z rozruchem silnika w mroźny poranek. Jakich? Zobacz sam!
Akumulatory
Obsługa akumulatorów w pojazdach elektrycznych
Obecnie w Polsce brak wytycznych dotyczących bezpiecznego postępowania z akumulatorami wysokiego napięcia, które są stosowane w pojazdach elektrycznych. Obsługa warsztatów samochodowych powinna wykazać się znajomością zagrożeń, które mogą potencjalnie wystąpić podczas naprawy urządzeń do magazynowania energii.
Akumulatory
Nowe wyzwania przed branżą akumulatorową
Dynamiczne zmiany nie omijają również branży akumulatorów samochodowych. Baterie muszą sprostać coraz większym wymaganiom, jakie stawiane są przed nowymi samochodami. A przecież nie można zapomnieć także o czekającej nas transformacji w kierunku elektromobilności.
Elektryka i elektronika
Baterie w autach elektrycznych - 5 kluczowych pytań i odpowiedzi
Baterie są sercem pojazdów elektrycznych i hybrydowych, ale wielu użytkowników wciąż wie o nich niewiele. Ekspert z Centrum Testowego Energii (TCE), jedynego w swoim rodzaju laboratorium badań nad akumulatorami SEAT S.A. w południowej Europie, odpowiada na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących baterii i ich wydajności.
Elektryka i elektronika
Elektronika układu wydechowego – wybrane elementy
Wraz z rozwojem motoryzacji oraz znacznym zwiększeniem liczby samochodów na drogach, dostrzeżono potrzebę ograniczania emisji szkodliwych związków. Celem jest redukcja gazów cieplarnianych, które w negatywny sposób wpływają na nasze środowisko naturalne. Z biegiem lat przepisy regulujące dopuszczalne wartości emisji szkodliwych substancji wciąż są zaostrzane tak, żeby w 2030 r. osiągnąć poziom o 40% mniejszy niż notowany przed rokiem 2005.
Elektryka i elektronika
Poznaj świece zapłonowe Bosch
Przyszłościowe trendy, technologie oraz współpraca z wiodącymi producentami pojazdów zapewniają produkty o wysokiej jakości. To właśnie jakość świecy zapłonowej jest jednym z podstawowych warunków niezawodności, sprawności i trwałości silnika. Oto, co oferują świece zapłonowe Bosch dzięki swoim kluczowym cechom.
- 1
- 2
- 3
- 4