Bezpieczna jazda dzięki idealnemu ciśnieniu w oponach

Pomiar ciśnienia powietrza w oponach SKF

SKF Tyre Pressure Monitoring System to elektroniczny układ, który monitoruje ciśnienie w kołach, natychmiast informuje kierowcę o anomaliach i w ten sposób realnie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. System SKF przeznaczony do samochodów osobowych nie wymaga programowania, ponieważ został opracowany w standardzie OE i jest już dopasowany do konkretnych modeli pojazdów.

SKF TPMS jest bardzo użytecznym rozwiązaniem, ponieważ nieprawidłowe ciśnienie w ogumieniu obniża bezpieczeństwo jazdy. Nadmierne lub niedostateczne ciśnienie w oponie skraca żywotność opon, a w skrajnych przypadkach być także przyczyną „wystrzału opony”. Według badań, zaledwie 15%-owa odchyłka może skrócić żywotność opony o 10%!

Dzięki systemowi monitorowania ciśnienia w oponach SKF, kierowcy mogą kontrolować ciśnienie w oponach w sposób dokładny i ciągły, co poprawia bezpieczeństwo jazdy, wydłuża żywotność ogumienia i optymalizuje zużycie paliwa.

System SKF TPMS o jakości OE robi różnicę

System TPMS od SKF do samochodów osobowych został opracowany w standardzie OE. Oznacza to, że w sprzedaży oferowane są zestawy spersonalizowane do poszczególnych pojazdów. SKF obejmuje 75% europejskich pojazdów wyposażonych w system TPMS.

Należy zatem zaznaczyć, że SKF Tyre Pressure Monitor różni się od większości urządzeń dostępnych na rynku, ponieważ nie wymaga żadnego programowania, co znacznie ułatwia montaż i aktywację. Czujniki SKF TPMS gwarantują wydajność równoważną OE oraz precyzyjne osadzenie i uszczelnienie.

System TPMS obejmuje monitor ciśnienia w oponach z ostrzeżeniem o niskim ciśnieniu, kontrolkę TPMS i narzędzie do resetowania TPMS.

Cechy SKF TPMS:

  • Projekt i kalibracja zgodnie z normami jakości OEM
  • Możliwość monitorowania ciśnienia, temperatury i ruchu
  • Długotrwała żywotność baterii i niskie zapotrzebowanie na energię
  • Lekka polimerowa obudowa umożliwiająca pracę z dużą prędkością
  • Solidne osadzenie i uszczelnienie
  • Szybka i łatwa wymiana czujnika TPMS

SKF TPMS jest owocem dziesięcioleci ścisłej współpracy SKF z wiodącymi producentami pojazdów samochodowych. To połączenie nowoczesnych materiałów i zaawansowanego oprogramowaniaMarcin Czajka, Vehicle Aftermarket Sales Manager South SKF Polska S.A.

Źródło: SKF

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę