Ecolab elektryfikuje flotę we współpracy z Ford Pro

Ecolab elektryfikuje flotę we współpracy z Ford Pro Ford

Ecolab to firma oferująca usługi, technologie i systemy specjalizujące się w uzdatnianiu, oczyszczaniu i higienie wody. Ford Pro pomoże jej przyspieszyć elektryfikację całej floty handlowej i serwisowej Ecolab, który dąży do pełnej elektryfikacji swoich pojazdów w Ameryce Północnej do 2030 r.

Współpraca pomiędzy firmami Ecolab i Ford, zapoczątkowana prawie 100 lat temu, rozwija się dzięki nowym celom firm, jakimi są wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko, dążenie do neutralności pod względem emisji CO2 i zrównoważony rozwój.

Elektryfikacja floty Ecolab w Ameryce Północnej rozpoczyna się od Kalifornii, gdzie przewidziano wymianę pojazdów działów sprzedaży i serwisu na modele elektryczne do 2025 r. Ecolab zakupi i wprowadzi do użytku ponad 1000 pick-upów Ford F-150 Lightning oraz SUV-ów Mustang Mach-E, co oznacza, że będzie to największa w pełni elektryczna flota samochodów handlowych i serwisowych na kalifornijskich drogach.

Ford

Ford Pro oferuje kompleksowy zestaw oprogramowania umożliwiającego ładowanie i telematykę flot, z którego Ecolab będzie korzystać, aby podnieść efektywność pracy i dyspozycyjność samochodów.

Przejście na pojazdy elektryczne jest kluczowym krokiem Ecolab w ich planach osiągnięcia zerowej emisji netto światowych oddziałów firmy do 2050 r..

Ford i Ecolab ściśle współpracują od prawie 100 lat w różnych obszarach, od zarządzania zasobami wody w Fordzie po elektryfikację w Ecolab. Razem udowadniamy, że zrównoważony rozwój jest korzystny zarówno dla naszych wyników finansowych, jak i dla środowiska – mówi Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro.

Historyczna, zrównoważona współpraca

Ford i Ecolab łączą relacje biznesowe sięgające 1925 r., obejmujące współpracę nad ograniczeniem zużycia i odzyskiwaniem uzdatnionej wody w zakładach produkcyjnych Forda.

Obecnie Ecolab dysponuje w Ameryce Północnej flotą ponad 10 000 lekkich samochodów dostawczych, z czego 95% to pojazdy marki Ford. W ciągu ostatniej dekady Ecolab zakupił ponad 31 000 pojazdów Forda.

W historię Ecolab wpisana jest współpraca pomiędzy podobnie myślącymi firmami, zaangażowanymi w zrównoważony rozwój biznesu. Firmy Ford i Ecolab współpracują ze sobą od prawie wieku, ostatnio starając się zwiększyć oszczędność wody i energii przy jednoczesnej poprawie efektywności biznesowej – mówi Christopher Beck, prezes i dyrektor generalny Ecolab. – Kolejna faza współpracy pozwoli nam szybko i na dużą skalę osiągnąć cel poprawy zysków dzięki energii odnawialnej i rozwiązaniom stworzonym dla samochodów elektrycznych, z korzyścią dla naszych pracowników, całej firmy i środowiska – dodał Beck.

Ford

Zrównoważony rozwój leży u podstaw działalności Forda i Ecolab, jest również zbieżny z ich współnym celem – osiągnięciem neutralności węglowej do 2050 r.

Dzięki wykorzystaniu praktycznych rozwiązań i technologii w zakresie uzdatniania wody oraz dzięki pomocy partnerów, takich jak Ecolab, Ford ograniczył zużycie wody w swoich zakładach produkcyjnych, przyczyniając się tym samym do ochrony lokalnych zasobów słodkiej wody.

Od 2000 r. Ford zaoszczędził ponad 700 miliardów litrów wody, co przybliża firmę do celu, jakim jest pozostawienie słodkiej wody społecznościom wyłącznie do celów konsumpcyjnych.

Główne korzyści biznesowe i środowiskowe

Dzięki przejściu na pojazdy elektryczne, Ecolab szacuje na podstawie wewnętrznych modeli finansowych niższy całkowity koszt posiadania floty w całym okresie eksploatacji, w porównaniu z obecną flotą pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi.

Przyniesie to potencjalne oszczędności ok. 50% rocznych kosztów paliwa na każdym pick-upie F-150 Lightning Pro, co przekłada się na około 1400 USD, jakie generowało tankowanie jednego samochódu każdego roku. Po rozpoczęciu eksploatacji, Ecolab planuje korzystać z oprogramowania Ford Pro i rozwiązań do zarządzania i obsługi serwisowej floty w Kalifornii.

Ford Pro wspiera zelektryfikowane floty

Rozwiązania programowe i serwisowe Ford Pro pomagają zoptymalizować pracę flot. W ankiecie przeprowadzonej przez Ford Pro wśród plantatorów winorośli z hrabstwa Sonoma, respondenci oszacowali, że dzięki rozwiązaniu takiemu jak Ford Pro Telematics mogliby skrócić średnio czas przestojów i przejazdów „na pusto” o 49%, czas potrzebny na sprawdzanie harmonogramów przeglądów o 37% i aż o 58% czas poświęcany na tankowanie i kontrolę zużycia paliwa.

W tej samej ankiecie producenci winorośli oszacowali, że mogliby poprawić dyspozycyjność samochodów o około 20%, korzystając z usługi dojeżdżających do klienta serwisów Forda – Mobile Service.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 11 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę