Najnowsze z Technika motoryzacyjna
Technika motoryzacyjna
Filtracja powietrza do ogniw paliwowych
Nowe technologie pozyskiwania energii elektrycznej otwierają przed rynkiem wiele możliwości, ale także wyłaniają nowe potrzeby. Jedną z nich jest przygotowanie powietrza, które bierze udział w reakcjach, jakie zachodzą wewnątrz ogniwa paliwowego.
Technika motoryzacyjna
Sposoby na oszczędność paliwa w samochodzie ciężarowym
Zmniejszenie zużycia paliwa w 40-tonowym zestawie nie jest proste, jednak ciągle znajdują się sposoby, aby w jakimś miejscu obciąć kolejny procent. Suma małych rzeczy staje się wymierna, kiedy po roku podsumuje się koszty użytkowania pojazdu na trasach.
Technika motoryzacyjna
ETS w napędzie 4Matic
Napęd na 4 koła w samochodach Mercedes-Benz znany jest przede wszystkim z modelu „G” (W 460, W 461, W 462). Bazuje on na silniku połączonym ze skrzynią biegów, do której przymocowana jest skrzynia rozdzielcza z reduktorem. Ze skrzyni rozdzielczej napęd przenoszony jest na sztywny most przedni oraz sztywny most tylny. Do kół napęd doprowadzany jest półosiami, które z przodu wyposażone są w przeguby równobieżne.
Technika motoryzacyjna
Koenigsegg Jesko wyjeżdża na drogę
Koenigsegg Jesko zaprezentowany w 2019 roku wyjeżdża na drogę: w postaci przedseryjnego samochodu produkcyjnego Jesko Koenigsegg pokazuje, że najwyższe osiągi nie są mu obce. Malowane w kolorze Tang Orange Pearl z akcentami ze srebra i włókna węglowego Jesko jest wizualnym hołdem dla wczesnej oryginalnej palety kolorów Koenigsegga CCR. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów na początku 2022 roku.
Technika motoryzacyjna
Światła do jazdy dziennej – przepisy i charakterystyka
Dodatkowe światła do jazdy dziennej od dłuższego czasu są już standardem. Jednak po drogach jeździ sporo pojazdów, w których kierowcy chcą zamontować dodatkowe oświetlenie przeznaczone tylko do jazdy dziennej. Na rynku dostępne są zestawy pozwalające przeprowadzić taką modyfikację. Ale sam montaż to nie wszystko.
Technika motoryzacyjna
Syntetyk czy nie syntetyk?
Każdy olej smarowy to mieszanina baz olejowych i dodatków chemicznych. Nazwa oleju determinowana jest jedynie pochodzeniem czy rodzajem użytych do jego komponowania baz olejowych, składniki pakietu jakościowego nie mają wpływu na nazewnictwo oleju. Zatem mineralny olej to taki, do którego produkcji użyto mineralnej, czyli naturalnej bazy olejowej. Do produkcji w 100% syntetycznego oleju powinno się używać baz olejowych pochodzenia syntetycznego, czyli sztucznego.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 49