Brembo Xtra: doskonały styl i lepsze osiągi dla kierowców z pasją

Brembo Xtra: doskonały styl i osiągi dla kierowców z pasją Brembo

Brembo Xtra to nowa seria doskonałych rozwiązań hamulcowych, które łączą wysokie osiągi z atrakcyjnym designem, zwiększając przyjemność ze sportowego stylu hamowania w każdych warunkach jazdy. Produkty Xtra, bazujące na doświadczeniu Brembo w zakresie innowacyjnych procesów i rozwiązań na pierwszy montaż, idealnie odpowiadają potrzebom kierowców, którzy poszukują jeszcze lepszych wrażeń z jazdy i wyposażenia samochodu odpowiadającego ich potrzebom.

Seria Xtra pokrywa 60% parku samochodowego i obejmuje ponad 300 numerów referencyjnych tarcz, 200 klocków hamulcowych oraz najnowsze w ofercie zaciski X-Style. Gama Xtra składa się obecnie z zacisków Brembo X-Style oraz z tarcz Brembo Xtra, tarcz Brembo Max i klocków Brembo Xtra.

>>Zobacz więcej informacji o serii Brembo Xtra<< 

Zaciski Brembo X-Style do samochodów klasy premium to najnowsze produkty na rynku aftermarket. Wyróżniają się one oryginalnymi kolorami i są przeznaczone dla zapalonych kierowców, którzy szukają rozwiązań typu plug&play. Eleganckie, aluminiowe zaciski Brembo o wyjątkowych barwach można dobrać do własnego, charakterystycznego stylu.

Kierowcy mogą zdecydować się na kolor, który najlepiej podkreśli charakter ich samochodu klasy premium. Standardowe odcienie to czerwony, żółty, czarny i szary, ale na życzenie są jeszcze dostępne inne opcje.

tarcze hamulcowe

Tarcze Brembo Xtra zostały opracowane w celu zapewnienia wydajnego systemu chłodzenia, z lepszą cyrkulacją powietrza oraz możliwością odprowadzania ciepła i wody. Nawiercenia w powierzchni podkreślają sportową estetykę produktu, służą usuwaniu startego materiału i zmniejszają zużycie tarczy.

Tarcze Brembo Max mają oryginalną strukturę, która usprawnia funkcjonalność układu hamulcowego, zapewniając natychmiastową reakcję na naciśnięcie pedału. Tarcza nacinana gwarantuje wyższy współczynnik tarcia, co poprawia również skuteczność hamowania w początkowej fazie, nawet przy wysokiej temperaturze. Ponadto, rowki w tarczy Brembo Max zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było kontrolować poziom zużycia tarcz, a wykończenie powłoką UV chroni je przed korozją.

Klocki Brembo Xtra zostały zaprojektowane zgodnie z charakterystyką tarcz Brembo Xtra i Brembo Max, aby zapewnić wysoką wydajność i precyzyjne działanie. Klocki Brembo Xtra są wykonane ze specjalnego materiału ciernego złożonego z 30 różnych komponentów, dzięki czemu zwiększają one przyjemność ze sportowej jazdy, a także są bardziej trwałe oraz zapewniają bezpieczeństwo i komfort na drodze.

hamulce

Klocki Brembo Xtra najlepiej pasują do tarcz Brembo Max i Brembo Xtra, z których każda ma inne właściwości, gwarantując doskonałe osiągi i kontrolę nad układem hamulcowym.

>>Zobacz więcej informacji o serii Brembo Xtra<< 

Artykuł sponsorowany Brembo

Brembo S.p.A.

Brembo S.p.A.

Brembo SpA jest światowym liderem i uznanym innowatorem technologii hamulców tarczowych w pojazdach. Brembo dostarcza wysokowydajne układy hamulcowe dla najważniejszych producentów samochodów, pojazdów użytkowych i motocykli na całym świecie, a także sprzęgła i inne części używane w motosporcie, gdzie  na koncie Brembo jest już ponad 400 mistrzostw. Obecnie firma działa w 14 krajach na 3 kontynentach, posiada 24 zakłady produkcyjne i komercyjne oraz zatrudnia ponad 10 800 pracowników, z których około 10% to inżynierowie i specjaliści ds. Produktów zajmujący się badaniami i rozwojem.

Brembo bardzo aktywnie działa na rynku części zamiennych, potocznie zwanym „aftermarket”. Oferuje szeroką gamę elementów układu hamulcowego: klocki hamulcowe, bębny, szczęki, elementy hydrauliczne, płyn hamulcowy, a przede wszystkim całą gamę tarcz: lakierowane w technologii UV, dwuczęściowe (pływające, kompozytowe i współodlewaneodlewane), seria X (tarcze nacinane Brembo Max i nawiercane Xtra oraz klocki Xtra) oraz smar B-QUIET. Produkty Aftermarket dokładnie takie same standardy jakościowe i technologiczne jak komponenty przeznaczone na rynek OE. Udało się to dzięki pionowej integracji głównych procesów produkcyjnych i całkowitej kontroli firmy nad każdym etapem produkcji: badania i rozwój, obróbka skrawaniem, cykle testowe na hamowniach, na droga i dystrybucja. Ponadto wszystkie produkty Brembo Aftermarket są zgodne z certyfikatem UN-ECE R 90, który został wdrożony i ustandaryzowany dla wszystkich rynków. Hamulce są składnikiem aktywnego bezpieczeństwa: nie ma kompromisów, jeśli chodzi o wydajność i jakość.

Profil Firmy

Brembo S.p.A.