Vianode, firma specjalizująca się w zaawansowanych materiałach akumulatorowych, została wybrana przez General Motors (GM) jako strategiczny dostawca syntetycznego grafitu anodowego.
2024 rok przyniósł znaczące zmiany w zarządzaniu flotami pojazdów, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju oraz adaptacji zaawansowanych innowacji.
Hiroszima to jedna ze stolic motoryzacji. Od lat 20. XX wieku swoją siedzibę ma tu Mazda. Z dwóch fabryk zlokalizowanych w pobliżu portu Ujina wyjeżdżają jedne z najpopularniejszych samochodów na świecie – modele serii CX oraz legendarna Mazda MX-5.
Fabryka Toyoty w Alabamie zyskała zasilanie z paneli fotowoltaicznych o powierzchni blisko 68 hektarów i mocy 30 MW. Warta 49 milionów dolarów inwestycja pomoże zredukować roczną emisję CO2 o 22 tysiące ton.
Stowarzyszenie producentów części motoryzacyjnych CLEPA przyznało firmie ZF tytuł czołowego innowatora – „Innovation Award” w kategorii „Green” CLEPA.
Continental wprowadza do kolejnych zakładów innowacyjne technologie, które zwiększają udział materiałów z recyklingu w oponach.
Konsorcjum złożone z BORG Automotive Reman i 19 innych partnerów opracowało projekt „rEUman” jako propozycję w ramach programu Horyzont Europa otrzymało zgodę na jego finansowanie ze środków najważniejszego unijnego programu finansowania badań i innowacji.
Naprawa zamiast wyrzucania do śmieci- „prawo do naprawy” przewidziane w dyrektywie UE dotyczącej urządzeń elektrycznych mogłoby również promować ochronę zasobów w przemyśle odzieżowym.
Ruszył cykl spotkań dla kadry zarządzającej z branży automotive organizowany w ramach Akademii BASF Coatings.
Z dniem 1 listopada 2024 r. firma Schaeffler Polska działająca na polskim rynku od 1997 roku zmieniła nazwę na Schaeffler Vehicle Lifetime Solutions Poland Sp. z o.o.
Toyota Motor Europe (TME) ogłosiła rozpoczęcie naboru do drugiej edycji Toyota Open Labs. Program ma na celu wspieranie w rozwoju innowacyjnych startupów, powiększenie skali ich działalności i nawiązanie bliskiej współpracy z poszczególnymi działami Toyoty oraz partnerami koncernu.
Blisko 2/3 europejskich flot uznaje zrównoważony rozwój za „ważny” element swojej działalności, a w przypadku największych flot (powyżej 500 pojazdów) odsetek ten wzrasta do 93%.
Wraz z coraz większą popularnością samochodów elektrycznych zapotrzebowanie na baterie wzrośnie czterokrotnie do 2030 roku, prognozuje firma doradcza Bain & Company.
Clarios, globalny lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań akumulatorowych niskiego napięcia, ogłosił strategiczną inwestycję w Altris, pioniera w dziedzinie zrównoważonej technologii akumulatorów sodowo-jonowych.
Płaska hierarchia, jasny zakres odpowiedzialności, szybsze procesy decyzyjne: Audi systematycznie restrukturyzuje rozwój swoich pojazdów zgodnie z zasadami organizacji macierzowej.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?