Zdaniem EXPERTa: Barbara Masłowska, Managing Director, Texa Poland

Zdaniem EXPERTa: Barbara Masłowska: Managing Director, Texa Raven Media
12.5.2025

Poznaj najnowsze trendy na rynku diagnostyki pojazdów: Barbara Masłowska, Managing Director w Texa Poland, odpowiada na pytania autoEXPERTa.

Jaką rolę odgrywają dane i analityka w najnowszych rozwiązaniach diagnostycznych Texa i jak warsztaty mogą wykorzystać te informacje do optymalizacji swoich usług?

Najnowsze rozwiązania TEXA dostarczają szereg danych wspierających warsztat w procesie diagnozowania pojazdu. Przyspieszają one proces naprawy i wykonują automatyczną analizę zebranych informacji. Podstawowym narzędziem kontroli wszystkich sterowników zainstalowanych w pojeździe jest system TGS3. W przeciągu kilkunastu sekund wykonuje on skan jednostek sterujących, dostarcza raport z błędów obecnych w pojeździe i ukierunkowuje dalsze prace diagnostyczne. 

Ponadto dla warsztatów, które posiadają pakiet aktualizacji oprogramowania, TEXA udostępnia wsparcie sztucznej inteligencji AI, która automatycznie sugeruje działania konieczne do wykrycia i naprawy usterki lub wyszukuje kolejne sugestie napraw, po wpisaniu krótkiej frazy np. obserwowanych objawów. Wybrane urządzenia TEXA są w stanie obsłużyć nawet komendy głosowe, pomijając etap wpisywania.

W artykule wspomnieliśmy o wykorzystaniu technologii chmurowych w diagnostyce – jak rozwiązania Texa wykorzystują tę technologię i jakie konkretne korzyści przynosi ona warsztatom?

 – Technologia umożliwia gromadzenie ogromnej ilości danych dostępnych dla użytkownika testera diagnostycznego TEXA w chmurze, ich błyskawiczne przeglądanie i udostępnianie w formie najbardziej dostępnej dla ludzkiego oka. Dzięki jednorazowej rejestracji na portalu on-line MyTEXA, warsztaty uzyskują dostęp do tzw. diagnostyku uwierzytelnionej, niezbędnej do odblokowania bramek SGW i unikają konieczności rejestrowania się na serwerach każdego z producentów z osobna. Większość z nowoczesnych rozwiązań opiera się na dostępie do internetu, bez którego trudno zadbać nawet o najprostszą czynność, jaką jest ciągłe aktualizowanie oprogramowania diagnostycznego.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę