Można już zamawiać Toyotę Highlander z roku modelowego 2024

Można już zamawiać Toyotę Highlander z roku modelowego 2024 Toyota

Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na Highlandera z roku modelowego 2024, który dostępny jest w ofercie specjalnej już od 252 100 zł. Największy hybrydowy SUV marki oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia oraz w ośmiu wariantach kolorystycznych.

Highlander to największy SUV Toyoty w dostępny w Polsce. Mierzące blisko pięć metrów auto jest w stanie zabrać na pokład nawet do siedmiu osób i pociągnąć przyczepę o masie do dwóch ton. Samochód ma napęd hybrydowy z silnikiem 2,5 l, który ma łączną moc 248 KM przekazywaną na wszystkie cztery koła przy pomocy inteligentnego napędu AWD-i. Highlander rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,3 sekundy, a średnie zużycie paliwa wg normy WLTP wynosi od 6,6 l/100 km, a emisja CO2 na poziomie 149 g/km (w cyklu mieszanym WLTP) oferuje najlepszy stosunek masy do emisji w swoim segmencie dla samochodów nieładowanych prądem z sieci.

Klienci mogą już zamawiać Toyotę Highlander z roku modelowego 2024 w specjalnej ofercie promocyjnej, w której rabaty i korzyści sięgają 23 600 tys. zł. Dostępne są trzy wersje wyposażenia – Comfort, Prestige i Executive oraz osiem lakierów nadwozia.

Toyota_Highlander_MY2023 Toyota

Standardem w modelu Highlander są systemy wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania Toyota T-Mate, w tym:

  • Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów;
  • Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA);
  • Inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC);
  • Automatyczne światła drogowe (AHB);
  • System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA);
  • System monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM).

Dodatkowo przy pomocy aplikacji MyT kierowca może zdalnie zamknąć lub otworzyć auto, włączyć światła awaryjne, a także uruchomić klimatyzację, by ogrzać lub schłodzić wnętrze przed podróżą.

Toyota Highlander od 252 100 zł

Toyota Highlander Comfort w ofercie specjalnej kosztuje od 252 100 zł. Standardem w tej wersji jest 12,3-calowy, konfigurowalny wirtualny kokpit, trzystrefowa, inteligentna klimatyzacja automatyczna, inteligentny kluczyk, światła główne oraz do jazdy dziennej w technologii LED, przednie i tylne czujniki parkowania, kamera cofania ze statycznymi liniami pomocniczymi, 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego Toyota Smart Connect z nawigacją w chmurze, podgrzewana przednia szyba oraz podgrzewane fotele przednie. Auto ma 18-calowe felgi aluminiowe, a tapicerkę foteli wykonano ze skóry syntetycznej.

Od 269 700 zł kosztuje po rabatach Toyota Highlander w wersji Prestige, która ma 20-calowe felgi aluminiowe, światła główne w technologii Bi-LED, 12,3-calowy ekran dotykowy oraz system multimedialny Toyota Smart Connect Pro z nawigacją pracującą także offline. Fotel kierowcy ma pamięć ustawień, a tapicerka skórzana z perforacją dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych. We wnętrzu zastosowano też dodatkowe, nastrojowe oświetlenie, klapa bagażnika otwierana jest elektrycznie i bezdotykowo, a kamera cofania ma dynamiczne linie pomocnicze. Do wersji Prestige można zamówić pakiet Premium Audio JBL z 11 głośnikami (7000 zł).

Toyotę Highlander Executive w specjalnej ofercie wyceniono od 287 300 zł. W tej wersji 20-calowe felgi pomalowano na czarno, do wyboru są trzy kolorystyki tapicerki foteli, przednie fotele są wentylowane, a skrajne fotele w drugim rzędzie siedzeń zyskały podgrzewanie. Listę wyposażenia uzupełniają wyświetlacz HUD, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM) oraz lusterko wsteczne z kolorowym wyświetlaczem cyfrowym. Wersję Executive można rozszerzyć o pakiety Premium Audio JBL (7000 zł) oraz Skyview (7000 zł) ze sterowanym elektrycznie dachem panoramicznym.

Firma prezentuje też oficjalny cennik Toyoty Highlander.

Źródło: Toyota

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę